Miała chronić przechodniów. O krok od tragedii na Brzeskiej

Dodano: 27.01.2022, modyfikacja: 27.01.2022
Dziś nad ranem z kamienicy przy ul. Brzeskiej 15/17 urwała się jedna z płyt zabezpieczających przechodniów przed odpadającym tynkiem i gruzem. Płyta spadła na chodnik i częściowo zaparkowane samochody. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził.

Płyta spadła na chodnik

Na miejscu przybyła straż pożarna. Strażacy pocięli ją na mniejsze fragmenty i wywieźli z miejsca zdarzenia.

Kamienica przy Brzeskiej 15/17 nie jest wpisana do rejestru zabytków i po reprywatyzacji jest własnością prywatną. Jednak jak zaznaczył mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków "MWKZ przeprowadził czynności kontrolne na obiekcie ze względu na zły stan zachowania. Kontrola odbyła się w drugiej połowie 2021 r., jej wynikiem było wydanie zaleceń pokontrolnych".

Sprawą zainteresował się też urząd dzielnicy. "Ustaliliśmy właściciela i wysłaliśmy do niego wezwanie do uprzątnięcia i zabezpieczenia terenu. Jeśli właściciel nie zareaguje sami uprzątniemy i zabezpieczymy to miejsce, a wydatkami obciążymy właściciela" - powiedziała rzecznik dzielnicy Praga Północ Karolina Jakobsche.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia