Mural Wedel "Ptasie Mleczko" - Targowa 62

Mural Wedel Ptasie Mleczko przy Targowej 62 na PradzeMural reklamowy Wedel "Ptasie Mleczko" znajdował się na ścianie kamienicy przy ulicy Targowej 62 na Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Mural o powierzchni około 1200 m2 powstał na początku grudnia 2016 roku. Został wykonany przez firmę Ideamo na zlecenie od Lotte Wedel. Autorką projektu jest Monika Urbańska.

Na reklamie ukazana jest scenka, która wydarzyła się 80 lat temu, w 1936 roku, kiedy główny technolog zakładów Wedla przedstawiał właścicielowi fabryki Janowi Wedlowi nową piankę – ptasie mleczko.

TJ

Ciekawostki

  • Praca była reklamowana jako: Największy mural w Europie. Ostatecznie mural okazał się nielegalną reklamą, ponieważ decyzja dla Wedla była wydana na mural artystyczny, a nie na reklamę, jaka ostatecznie została namalowana. "Zgoda została wydana na dwa projekty dla Wedla oraz dwa inne projekty na Pradze. W projekcie, na który wydaliśmy zgodę, nie było żadnego logo, żadnego elementu, który wskazywałby na to, że jest to mural danej marki. Zwróciliśmy się do Inspektoratu o podjęcie działań w tej sprawie. Liczymy na to, że zostanie przywrócony stan sprzed namalowania muralu reklamowego Wedla." - tłumaczył rzecznik miasta Bartosz Milczarczyk.
  • To nie pierwszy mural w tym miejscu. Wcześniej, od końca lat 50. do około 1990 roku ścianę od strony ulicy Ząbkowskiej zdobiły murale reklamowe, z których najbardziej znany "Polonez" zajmował całą powierzchnię ściany wraz z częścią ściany kamienicy przy Ząbkowskiej 3.


Więcej na ten temat


Obiekty


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia