Rodziewiczówny

Ulica Marii RodziewiczównyUlica Marii Rodziewiczówny Gocławku w dzielnicy Praga Południe w Warszawie biegnie od ulicy Dęblińskiej do ulicy Ostrobramskiej.

Ulica została wytyczona pod koniec 1977 roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie ulicy wzniesiono w Kościół pw. Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej (ul. Ostrobramska 72) oraz pętle autobusową "Witolin".

W latach 1991-1993 pod 7 w narożniku ulic: Łukowska, Marii Rodziewiczówny i Witolińska spółdzielnia "Osiedle Młodych" zbudowała budynek mieszkalny.

W latach 2012-2014 roku przy ulicy wzniesione osiedle Rodziewiczówny (Dęblińska 2).

Na przełomie 2012 i 2013 roku przy ulicy zbudowano ścieżkę rowerową.

W latach 2015-2019 pod nr 1 został wzniesiony kompleks budynków z dominującym 85-metrowym wieżowcem - Aura Sky.
TJ

Ciekawostki

  • Ulica zamyka od wschodu teren Osiedla "Ostrobramska".
  • Do ulicy od wschodu przylega teren największej praskiej zajezdni autobusowej Ostrobramska.
  • W latach 1977-1994 jej patronką była Wanda Zieleńczyk.
  • Ulica Marii Rodziewiczówny na odcinku do ulicy Jubilerskiej stanowi ważny skrót pomiędzy głównymi węzłami komunikacyjnymi Pragi Południe - ulicami Grochowską i Ostrobramską.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy


Wasze komentarze

64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Grochów Mały - Witolin, a nie Gocławek.
2022-12-15 12:02
64x64

Monika napisał:

A do kogo nalezy administracja ta ulica? Mieszkam na ul. Jana Nowaka Jezioranskiego ktora przechodzi w Marii Rodziewiczowny. Ulica jest niewybrukowana, od strony Leroy Merilin brak jest oswietlenia, nie wspominajac o chodnikach. Niektore jeszcze chyba pamietaja czasy swietnosci, ale ciezko nimi przejsc, gdyz non-stop sa zastawione samochodami, ktore parkuja na tych prawie nieistniejacych chodnikach. Rodziewiczowny to najgorsza ulica w miescie, biorac pod uwage, ze to nie jest droga polna. Od strony Leroy Merlin - z pewnoscia niedlugo taka sie stanie.
2015-06-17 15:27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia