Siennicka

Ulica Siennica w WarszawieUlica Siennicka na Grochowie w dzielnicy Praga Południe rozpoczyna swój bieg w pobliżu Al. Waszyngtona aby zakończyć go w rejonie torów kolejowych.

Uliczka została wytyczona na początku lat 30-tych XX wieku na odcinku od Grochowskiej do ulicy Stanisławowskiej.

W 1935 roku pod nr 15 został oddany do użytku nowy gmach szkoły, który pomieścił szkoły nr 60, 149 i 181.

Około 1936 roku w związku z ukończeniem budowy Al. Waszyngtona wykonano nowy odcinek ulicy biegnący w kierunku tej alteri.

W latach 50-tych ulica została przedłużona w kierunku torów kolejowych uzyskując tym samym obecny zasięg.


TJ

Ciekawostki

  • W okresie PRL'u w domu na rogu ulicy Siennickiej i Grochowskiej funkcjonował bar mleczny "Wiosenny".

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje


Galeria


Ulica Siennicka

Wasze komentarze

2017-06-23 17:24 MAREK napisał:
to co zrobili nadaje się do telewizji zamiast ułatwić kierowcą parkowanie to pogorszyli sprawę nie dość ze jest zwężona miejsc dla inwalidów porobili chyba więcej niż dla normalnych samochodów i jeszcze parkowanie tylko po jednej stronie ulicy ciekawe gdzie ci wszyscy ludzie co parkowali wcześniej auta maja teraz je postawić po prostu ktoś kto to wymislij jest totalnym bezmozgiem ktoś taki nie powinien pracować w danej instytucji która się tym zajmuje ŻENUA
2017-06-14 11:08 Maciej napisał:
w kwietniu-czerwcu 2017 dokonano remontu ulicy siennickiej (po obu stronach Dwernickiego). Wymieniono nawierzchnię: trylinkę zastąpiono asfaltem, wymieniono betonowe płyty na chodnikach, znacznie ograniczono liczbę miejsc parkingowych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz