Kobielska 23 - Galeria Grochów

Ulica Kobielska 23 - Galeria WiatracznaUlica Kobielska 23 - Galeria Grochów - budynek wielorodzinny z powierzchnią handlowo-usługową na Grochowie w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Potężny budynek został zbudowany na działce położonej pomiędzy Rondem Wiatraczna a ulicą Kobielską w latach 2008-10 przez białostocką firmę Rogowski Development.

Budynek posiada 237 lokali mieszkalnych o powierzchni od 35 mkw do 150 mkw oraz powierzchnię handlowo-usługową na poziomie parteru i pierwszego piętra. Podziemie budynku przeznaczono na miejsca parkingowe obsługujące część handlowo-usługową, na drugim piętrze budynku zlokalizowano miejsca postojowe dla mieszkańców oraz komórki lokatorskie.

Obiekt posiada zróżnicowaną wysokość. Największa 15-piętrowa część mieszkalna powstała od strony Ronda Wiatraczna. Część środkowa budynku wznosi się na wysokość 10 kondygnacji. Najmniej pięter, bo tylko siedem, budynek liczy od strony ul. Kobielskiej.

Całkowita powierzchnia budynku to ponad 20 tys. mkw, z czego 7 tys. przeznaczono na galerię handlową.

19 lipca 2018 roku w miejsce Simply Market został otwarty Auchan Supermarket.

Obiekt posiada portiernię oraz całodobową ochronę.


RD/TJ


Ciekawostki

  • Początkowo budynek posiadał nazwę Galeria Wiatraczna jednak dokładnie taką samą nazwę posiadał budynek wzniesiony nieco wcześniej po drugiej stronie Ronda Wiatraczna przy Alei Stanów Zjednoczonych 72. W wyniku sporu ostatecznie nazwa została zmieniona na Galeria Grochów.
  • Budynek został zbudowany w miejscu uprzednio zajmowanym przez parking dla mieszkańców pobliskiego osiedla.
  • Wszystkie mieszkania przy Kobielskiej 23 posiadają loggię lub taras.
  • Deweloper twierdzi, że w przyszłości z poziomu garaży budynku będzie można przedostać się bezpośrednio na peron planowanej stacji III linii warszawskiego metra.
  • W bezpośrednim sąsiedztwie budynku planowana jest budowa obwodnicy Pragi, czyli przedłużenie Trasy Łazienkowskiej w stronę torów kolejowych i dalej aż do ronda Żaba. Częścią obwodnicy ma być długi tunel pod rondem Wiatraczna aż do ulicy Szaserów.
  • Bryła budynku przypomina skład tramwajowy lub pociąg.
  • W związku z budową budynku niepewny jest los parterowych pawilonów handlowych przy Rondzie Wiatraczna którym grozi wyburzenie. Mieści się w nich m.in. punkt oferujący najlepsze w Warszawie rurki z kremem.

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


GaleriaWasze komentarze

64x64

Sąsiad napisał:

Dostęp do obiektu bardzo utrudniony przez handlarzy zastawiającymi dostawczakami i straganami chodnik od strony ul. Zakole i Grochowska. Pozostajedojście przez kałuże lub b.wąskim fragmentem chodnika.
2015-03-05 07:52
64x64

Groch napisał:

www.galeria-grochow.pl Zapraszamy.
2014-06-23 16:55
64x64

Rafau napisał:

Dzień dobry poszukuję do wynajęcia miejsca parkingowego lub garażu w okolicy Kobielska, Garwolińska, Czapelska. Mój mail rafau1@onet.eu
2013-11-21 17:09
64x64

Joannna napisał:

Nijak sie ma nazwa Galeria Grochow do tego co tam się wewnątrz znajduje. Miał być duży sklep spożywczy i tani a Galeria to powinna być conajmniej jak w Realu a tu otwierają spożywczy na końcu budynku, gdzie trzeba przejść przez wszystkie Banki i inne butiki nie mające nic wspójnego z Galeria. Co do mieszkań i owszem. Ludzie wszędzie muszą mieszkać, ale przede wszystkim powinniśmy Grochowianie zaspakajać swoje potrzeby na miarę "Grochowskiej Galerii". Uwaga na przyszłość, co dalej zrobią na miejsce piekarni? Znowu wpakuja nam blokowisko.
2013-08-25 15:59
64x64

w-54 napisał:

Urodzony Grochowiak a nie boli cię, że okolice Zakola szczególnie po opadach wyglądają jak bajoro i że pod Uniwersamem kwitnie handel starymi ciuchami, a pawilony nie stanowią żadnej wartości historycznej tylko sentymentalną. Rurki i czapki się obronią.
2012-08-09 20:44
64x64

Urodzony Grochowiak napisał:

@Agnieszka z 2012-03-10 11:41: skoro tak bardzo ci się nie podobają pawilony, a chodzenie po przylegającym do nich chodniku to koszmar, to po co tu się sprowadzałaś? Te pawilony były tu o wiele wcześniej niż twój betonowy klocek i rdzennym mieszkańcom jakoś nie przeszkadzają! Bardziej razi mnie to niedawno powstałe bloczydło i to jego nie powinno tu być, bo nijak nie pasuje do okolicznej zabudowy!
2012-08-04 12:41
64x64

Agnieszka napisał:

Dom Development kupił teren na którym znajduje się Uniwersam i bazarek. W niedalekiej przyszłości ma tu powstać osiedle mieszczące ponad 600 lokali mieszkalnych.
2012-03-10 12:30
64x64

Lucky Luck napisał:

Zabudowa okolic ronda jest tragiczna. Należy wyburzyć bloki osiedla Kobielska i Igańska oraz zmodernizować Uniwersam a na koniec przenieść najlepiej do Białegostoku potworny klocek Kobielska 23
2012-03-10 12:01
64x64

Agnieszka napisał:

Witam Grochów! Jestem mieszkańcem w.w. budynku i zależy mi na estetycznym wyglądzie miejsca w którym mieszkam. Parterowe pawilony przy rondzie wiatraczna powinny być wyburzone bo są obskurne wręcz ohydne. Przejście pomiędzy pawilonami a zaparkowanymi na całym chodniku autami to koszmar, dla przechodnia nie ma tu już miejsca. Rozumiem sentyment ludzi do tego miejsca bo sama jestem związana z nim od dziecka, tu mieszkali moi dziadkowie i wychowali się moi rodzice. Rurki może udało by się przenieść do Galerii Wiatraczna? Serdecznie pozdrawiam:)
2012-03-10 11:41

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia