Mycielskiego

Ulica Mycielskiego na GrochowieUlica Ludwika Mycielskiego na Grochowie w dzielnicy Praga Południe biegnie od ulicy Kobielskiej do ulicy Wojciecha Chrzanowskiego.

Ulica została wytyczona pod koniec XIX wieku na odcinku od ulicy Kobielskiej do ulicy Dwernickiego. Swojego patrona - bohatera Powstania Listopadowego, jak wiele sąsiednich ulic w tej okolicy otrzymała dnia 5 lipca 1921 roku.

Na początku lat 50-tych XX wieku przy ulicy zbudowano bloki osiedla Grochów II wg Jana Klewina i Zbigniewa Pawlaka.

Około 1987 roku z związku z powiększeniem terenów boisk sportowych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 72 im. Przyjaciół Grochowa ulica Mycielskiego na odcinku od ulicy Paca do ulicy Dwernickiego został zlikwidowany.

Jesienią 2005 roku Urząd Skarbowy Warszawa - Praga z uwagi na niemożliwość zorganizowania dużej sali do obsługi klientów wg europejskich standardów został przeniesiony na ulicę Jagiellońską 15.

Jego miejsce zajął przeniesiony z naprzeciwka Urząd Skarbowy Wawer obsługujący mieszkańców Wawra, Rembertowa i Wesołej.

TJ

Ciekawostki

  • Przez wiele lat niewielka ulica na Grochowie kojarzona była z urzędami skarbowymi dla Pragi i Wawra.
  • Przeniesienie urzędu na ulicę Jagiellońską mieszkańcy ulicy przyjęli z ulgą. Zrobiło się pusto i cicho, zaś samozwańczy "parkingowi" przenieśli się pod szpital na Szaserów.
  • Z uwagi na wprowadzony ruch jednokierunkowy zdarzały się "łapanki" nieuważnych kierowców przez Policję.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje


GaleriaWasze komentarze

64x64

Zbigniew Dworski napisał:

Za PRL-u. W budynku obecnego Urzedu Skarbowego miescila sie Rada Narodowa Naprzeciwko Urzędu Skarbowego istnieje bliźniaczy budynek.Polowa budynku zajmowal KBM-Wschod, w drugiej miescily sie mieszkania prywatne. Mieszkancy byli bardzo fani. Mieszkalem do czasu przeprowadzki na Targowek a pozniej do Kanady. Budynek tętnił życiem. Wspominam to miejsce z wielka estyma. Pozdrawiam serdecznie mieszkancow.
2017-02-04 17:42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia