Szwedzka 25

Szwedzka 25 w WarszawieUlica Szwedzka 25 - kamienica wielorodzinna na Nowej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Trzypiętrowa kamienica została wzniesiona przed 1939 rokiem. Posiada kilka lokali mieszkalnych.

Tuż przed wybuchem wojny jej właścicielem był Jan Soćko.

W 1945 roku kamienica przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta.

Obecnie z uwagi na stan techniczny całkowicie wysiedlona i wyłączona z użytkowania.

Z ramach miejskiego programu "Modernizacja budynków mieszkalnych wyłączonych z użytkowania - prace przygotowawcze" budynek jest przeznaczony do modernizacji.

Kamienica przy Szwedzkiej 25 jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków.


TJ

Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

Coby napisał:

Na parterze, okno z prawej strony bramy, mieszkała moja rodzina. Po wojnie Tadeusz Kłos, zmarł młodo w 1956 roku, potem sprowadziła się jego siostra Stanisława, a później malutkie mieszkanko, służbówka, przeszło na jej syna Leszka. Już nie żyją. Gdzieś w sąsiedztwie, (pewnie też pod tym numerem domu) przed wojną, moja Babcia Stanisława Kurasińska Rotaug prowadziła skład węgla. Mieszkała na Strzeleckiej, a po zbombardowaniu domu, zawędrowała na Stalową 5 (sklep przy bramie pod “siódemką”). Tam sie wkrótce pojawiłem.
2022-02-10 17:16
64x64

Izabela gass napisał:

Ja tu się urodziłam w 1951 r.,a moja mama w nieistniejącej od 1939 ( spłonęła we wrześniu) oficynie. Warunki straszne. Mieszkanie pokój z kuchnią,zlew w kuchni. Ubikacja na podwórku. Ta ubikacja to była zmorą mojego dzieciństwa. W 1963 r. wyprowadziliśmy się na ul. Wileńska.
2021-09-19 06:27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia