Kolejowy punkt widokowy

Zwykle punkty widokowe kojarzą się z górami, a przynajmniej z jakimś wzniesieniem, z którego dobrze widać okolicę.

Odmienne widoki

Zlokalizowany przy ul. Lubelskiej 30/32 punkt widokowy zaskakuje swoją odmiennością. Nie znajduje się na wzgórzu i nie widać go z daleka – schowany pomiędzy podwórka starych kamienic nie od razu daje się znaleźć.

Wejście znajduje się od ul. Lubelskiej, przy tunelu Dworca Warszawa Wschodnia, prowadzącym w kierunku ul. Kijowskiej. Po drodze mijamy hurtownię artykułów dziecięcych i skręcając w lewo wychodzimy na niewielkie podwórko kamienicy, na parterze której mieści się Teatr Komuna/Warszawa.

Sam punkt widokowy to ułożone w formie schodów podkłady kolejowe. Po pokonaniu kilku metrów w górę wychodzimy na niewielki taras przylegający do muru stanowiącego granice posesji i... widzimy pociągi! Bezpiecznie ale z bliskiej odległości możemy podziwiać przejeżdżające lokomotywy i całe składy. Z pewnością niebywała gratka dla pasjonatów kolei a dla pozostałych zwiedzających zaskakujące swoją pomysłowością miejsce na Pradze.

Kręciołek


Zobacz zdjęcia  

Wasze komentarze

64x64

Puchatek napisał:

Sympatyczne miejsce - jakby tylko wycieli krzaczory widok byłyby lepszy :)
2010-08-16 16:43

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia