Policja po 6 latach zwróciła zardzewiały karabin. Zabrali go po donosie od "życzliwego"

Dodano: 05.07.2022, modyfikacja: 05.07.2022
Po ponad 6 latach policja zwróciła zarekwirowany karabin Mauser. Do policyjnego laboratorium trafił po donosie kogoś "życzliwego" gdy wraz z szablą był prezentowany w kapsule czasu przy Nieporęckiej 6. - W samą porę, mamy bowiem czas wojenny. Cieszymy się niezmiernie, zaś kapusiowi mówimy, żeby poszedł się p... przespacerować!!! - komentuje fakt powrotu historycznej pamiątki Konsulat Praettigau.fot. Konsulat Praettigau

Wojenne znaleziska

Szablę pruską i karabin Mauser odnaleziono w 2015 roku w trakcie budowy nowego budynku przy Nieporęckiej 6. Militarne pamiątki zostały wkrótce umieszczone w niszy przed budynkiem gdzie zabezpieczone grubą szybą były prezentowane mieszkaniom i turystom. Nikt wówczas nie przypuszczał, że zardzewiałą i całkowicie niezdatną do użytku bronią wkrótce po informacji od "życzliwego" zainteresuje się prokuratora, a policja zarekwiruje karabin, po czym przekaże go do swojego laboratorium.


Karabin i szabla prezentowane w kapsule czasu

Broń palna bez zezwolenia

Jak informowała w 2016 roku gazeta.pl, doniesienie do prokuratury złożył Paweł Zaniewski z Fundacji "Eksponat", właściciel kolekcji broni palnej, prezentowanej dawniej w Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce pod Warszawą. Jak sam tłumaczył, jego akcja to element "kampanii społecznej uświadamiającej urzędników". - Zgodnie z ustawą o broni jest to broń palna o właściwościach bojowych i nie można jej tak sobie przechowywać bez zezwolenia - tłumaczył prezes Zaniewski - Taka broń musi mieć opinię rusznikarską o pozbawieniu jej cech bojowych.

Mauser wraca na Niepręcką

"Prawo jest prawem" - mówił wówczas wicekonsul Wojciech Molski. Nie ukrywał jednocześnie, iż wykopany w czasie budowy budynku przy Nieporęckiej 6 karabin wróci na dawne miejsce - czyli do szklanej gabloty zatopionej w chodniku przed wejściem do Konsulatu. Czy tak się stanie, miała odpowiedzieć ekspertyza Mausera w policyjnym laboratorium. Miało to potrwać nawet 5 miesięcy.

Jak się okazało czynności operacyjne policji na wniosek prokuratury zajęły ponad 6 lat.TJ

Więcej informacji


Obiekty


Firmy

Wasze komentarze

64x64

sandwind napisał:

"zaś kapusiowi mówimy, żeby poszedł się p... przespacerować!!!" - przeciez to nie jest kwestia kapusia tyko jak wladza ustawila system. Skoro zarekwirowali na 6 lat to znaczy ze uznali doniesienie za zasadne. A brak mozliwosci w sposob efektywny i szybki dochodzenia sprawiedliwosci w PL to tez robota wladzy.
2022-07-06 21:53
64x64

aha napisał:

Chyba nikt się nie spodziewał spotkać w milicji kogoś inteligentnego . Przecież nawet laik zobaczy że to co w/g organów jest bronią to tylko zardzewiał kupa kupy i nic więcej. milicja powinna zapłacić odszkodowanie za tak długi zabór eksponatu i wykonać badania psychiatryczne swoich funkcjonariuszy.
2022-07-06 21:50
64x64

Shaba 1944 napisał:

Racja ,jaki Mauser ?
2022-07-06 20:59
64x64

Adam Smiałek napisał:

Ty widzisz kawałek złomu, psychopata z tokarką widzi wysokogatunkową stal, którą po oczyszczeniu z warstwy rdzy może sobie roztoczyć do 9mm i zrobić z niej lufę do STENa. Prawo jest od tego, żebyśmy się do niego stosowali i nie ma wyjątków. Dzisiaj pozwolimy na niepilnowaną broń w miejscu póblicznym, jutro będziemy przymykać okno na spoconego pedofila onanizującego się na placu zabaw.
2022-07-06 20:38
64x64

Adam Giemza napisał:

Szkoda slow!!Bandytami by sie zajeli!
2022-07-05 22:49
64x64

Antoni Macierewicz napisał:

Mauser? To koło mausera nie leżało, to raczej coś francuskiego. Ale co ja tam wiem.
2022-07-05 22:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia