W jakich branżach łatwo o znalezienie pracy zdalnej w Warszawie?

Dodano: 06.10.2022, modyfikacja: 06.10.2022
Nieważne czy zmieniasz pracę, czy może to twój debiut na rynku. Poszukując pracy zdalnej w Warszawie, znajdziemy wiele ofert i to wiele bez konieczności posiadania specjalistycznego wykształcenia. Całkiem sporo branż przestawiło się na pracowników zdalnych, dzięki czemu pracodawcy ograniczają koszty utrzymania biur, a pracownicy zyskują czas, który często poświęciliby na stanie w korkach. Śmiało, można stwierdzić, że ofert prac zdalnych w Warszawie jest na tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Edukacja, czyli nie tylko korepetycje

Tak jak wiele zawodów, tak samo i edukacja w dużej mierze przeniosła się na kontakt zdalny. W tej branży ofert pracy w Warszawie znajdziemy naprawdę wiele. Osoby, które dobrze radziły sobie z przedmiotami w szkole oraz są w stanie zdobytą wiedzę przekazać dalej, odnajdą się jako korepetytorzy. Szczególną uwagą cieszą się przedmioty takie jak: języki obce, matematyka, chemia czy fizyka. Jednocześnie na korepetycjach nie kończy się możliwość pracy zdalnej w edukacji. Rodzice szczególnie dużą uwagę w ostatnim czasie kierują na zajęcia dodatkowe i na pierwszym miejscu często stawiają programowanie. Co ciekawie nie musisz mieć szczególnej wiedzy na temat programowania, by go uczyć. Do nauki dzieci programowania często wykorzystuje się grę Minecraft i język programowania Makecode, który jest wizualnym językiem programowania. Nauczenie się go jest bardzo proste i zajmie około 1-2 dni.

Wirtualni asystenci/asystentki

Praca, w której nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna. W tym zawodzie najważniejsze są umiejętności miękkie, pozostałe można zdobyć w czasie np. szkoleń firmowych. Osoba podejmująca tę pracę staje się często prawą ręką prezesa, szefa czy kierownika. Wykonywanie zadania różnią się w zależności od potrzeb. Główna część pracy może skupiać się na sprzedaży, obsłudze biura czy nawet księgowości. Jednocześnie niejednokrotnie w obowiązkach pracownika będzie wykonywanie drobnych zdań, projektów lub rzeczy niezbędnych, lub wymaganych prawnie przez ustawodawcę. W obszarze zadań często znajdują się zadania takie jak obsługa klienta, tworzenie prostych grafik, copywriting czy research informacji. W tej branży szczególnie dobrze odnajdą się osoby, które cechują się dobrą organizacją pracy i terminowością.

Praca zdalna w IT

Szczególna i szeroka branża, w której to w dużej mierze pracownicy dyktują warunki pracy. Znajdują się w niej zawody takie jak programista, tester czy analityk. W tej branży pracy zdalnej nie traktuje się jako przywilej, ale standard. To pracownik mający kilka lat doświadczenia dyktuje warunki pracy i jeśli szuka pracy zdalnej to bez problemu ją znajdzie. Mniejsze możliwości negocjacji mają Juniorzy, czyli osoby, które zaczynają pracę. W branży IT odnajdą się pracownicy, którzy lubią stawiać sobie wyzwania i są w stanie nadążyć za ciągle rozwijającym się rynkiem. Jednocześnie nagrodą za ten trud jest wysoka pensja, z którą można sobie pozwolić na pracę z dowolnego miejsca na ziemi. A jedynym ograniczeniem jest dostęp do prądu i Internetu.

Zarabiaj na pisaniu

Osoby wykazujące się szczególną kreatywnością i sprawnością językową, bez problemu odnajdą się jako copywriterzy. Zajmują się oni tworzeniem tekstów sprzedażowych, artykułów, opisów produktów czy haseł reklamowych. Zdecydowana większość tekstów, które zobaczycie na stronach internetowych, są tworzone przez nich. W branży można wyszczególnić osoby, które zajmują się pisaniem tekstów na różne tematy bez wąskiego przedziału tematycznego i copywriterów specjalistów, którzy tworzą w swojej wybranej dziedzinie, mając w niej zazwyczaj wiele lat doświadczenia.

Obsługa klientów nie tylko z polski

Obsługa klienta to świetny sposób na pracę zdalną dla osób, które chcą pracować z domu, a jednocześnie cenią możliwość pracy z innymi ludźmi. Ta praca będzie wymagała szczególnej cierpliwości, nienagannej dykcji, a przy obsłudze klientów zagranicznych — danego języka. Na pracę w obsłudze klienta może składać się: pozyskiwanie nowych klientów, oferowanie produktów czy też przyjmowanie reklamacji. Osoby, które lubią tę formę pracy, znajdą coś dla siebie.

IP

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia