Dezynsekcja w domu i mieszkaniu - co powinieneś wiedzieć?

21.11.2022
Skuteczna dezynsekcja w domu lub mieszkaniu staje się konieczna po wykryciu już pierwszych objawów obecności insektów. Z usunięciem szkodników nie warto bowiem zwlekać, ponieważ same nie znikną. A wręcz przeciwnie: robactwo zacznie się namnażać. Dlatego dowiedz się więcej o profesjonalnej dezynsekcji domu i mieszkania.Zdecydowana większość z nas żyje w przeświadczeniu, że problem insektów nigdy nie będzie ich dotyczył, ponieważ regularnie i dokładnie sprzątają dom czy mieszkanie oraz dbają o higienę osobistą. Tymczasem wiele gatunków szkodników do egzystencji wcale nie potrzebuje zapuszczonych lokali. Pluskwy przeżyją nawet w sterylnie czystych pomieszczeniach. Sprawdź fakty o dezynsekcji, których prawdopodobnie jeszcze nie znasz.

Skuteczna dezynsekcja mieszkania - na czym polega?

Od razu trzeba zaznaczyć, że skuteczna dezynsekcja mieszkania czy domu ma na celu całkowite usunięcie insektów tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie chodzi zatem o żadne sposoby na odstraszanie szkodników czy zastawianie pułapek. Profesjonaliści korzystają z zupełnie innych metod, które opisujemy w dalszej części tego artykułu. Zaliczamy do nich:

  • opryskiwanie,
  • zamgławianie ULV,
  • żelowanie,
  • zamgławianie termiczne.

Warto także wiedzieć, że profesjonalna dezynsekcja domu jest znacznie bardziej bezpieczniejsza, od stosowania metod domowych czy amatorskich środków owadobójczych. A dzięki dużej skuteczności okazuje się także tańsza, ponieważ oczekiwany efekt w większości wypadków uzyskuje się już po wykonaniu jednego zabiegu (wyjątkiem jest odpluskwianie, które obowiązkowo należy powtórzyć po 14 - 21 dniach).

Jakimi metodami profesjonaliści zwalczają insekty?

Wszystkie profesjonalne metody dezynsekcji wykorzystują specjalistyczne środki owadobójcze o powszechnie znanym składzie chemicznym i właściwościach potwierdzonych laboratoryjnie. Wybór konkretnej metody zawsze leży w gestii pracownika firmy DDD, który dokonuje go na podstawie oględzin pomieszczeń.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest zamgławianie ULV, które może być stosowane w celu likwidacji większości gatunków insektów. Polega ono na rozpyleniu w pomieszczeniu tzw. “zimnej mgły”, która tworzą miniaturowe krople cieczy roboczej, zawierające inteksycyd o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Gdy krople opadają i wysychają na powierzchniach ścian, podłogi i wyposażenia pomieszczenia tworzą się mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Zwalcza on owady w wyniku bezpośredniego kontaktu.

Podobny efekt uzyskujemy podczas zamgławiania termicznego, ale jest ono przeznaczone głównie do dezynsekcji pomieszczeń o dużych kubaturach oraz terenów zewnętrznych. Znacznie częściej stosowane jest za to opryskiwanie na insekty. Dzięki tej metodzie można zaaplikować środek owadobójczy nawet do wyjątkowo trudnodostępnych miejsc, w których owady często budują gniazda.

W zwalczaniu karaluchów, prusaków oraz mrówek doskonałe efekty daje żelowanie. To najmniej inwazyjna, ale wyjątkowo skuteczna dezynsekcja mieszkania, która może być wykonana nawet w obecności lokatorów. Polega na rozmieszczeniu miniaturowych porcji owadobójczego żelu w odpowiednich miejscach. Zwalcza on żerujące insekty nawet przez kilka tygodni.

Czy do dezynsekcji mieszkania trzeba się przygotować?

Do dezynsekcji mieszkania każdorazowo warto się przygotować. Dzięki temu nie tylko skrócimy czas wykonywania zabiegu, ale przede wszystkim zwiększymy jego skuteczność. Praktycznie w każdej sytuacji należy:
  • jeśli to możliwe odsunąć meble od ścian,
  • umożliwić technikowi dostęp do ciasnych zakamarków, szczelin, pęknięć tynku i podłogi, odpływów kanalizacyjnych itp.,
  • opróżnić szafki i inne meble, które znajdują się w pomieszczeniu,
  • odkurzyć i dokładnie umyć podłogi,
  • zabezpieczyć żywność przed dostępem środka owadobójczego.

Konkretne czynności, które trzeba wykonać, zależą już od wybranej metody oraz zwalczanego gatunku insektów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie firmy DDD. Na przykład najmniej pracochłonną dla klienta metodą jest żelowanie na prusaki i karaluchy. Natomiast odpluskwianie z reguły wymaga co najmniej przygotowania do zabiegu łóżka oraz mebli w jego sąsiedztwie. Pamiętaj jednak, że wszystkie te czynności zapewnią Ci szybkie, bo skuteczne rozwiązanie Twojego problemu z insektami.

Profesjonalna dezynsekcja domu - komu ją zlecić?

Profesjonalna dezynsekcja domu czy mieszkania to zadanie dla firmy z branży DDD. Tylko przeszkoleni technicy posiadają odpowiedni sprzęt i dostęp do specjalistycznych środków owadobójczych. Przed wszystkim jednak dysponują odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, które są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu nie tylko skutecznie, lecz także bezpiecznie.

W poszukiwaniach najlepszej firmy do dezynsekcji warto kierować się opiniami klientów. Możesz wybrać profesjonalistów z polecenia znajomych albo zweryfikować jakość jej usług za pomocą internetowych opinii zadowolonych klientów. Sprawdź ten sposób na przykładzie wizytówki firmy Dezpro z Warszawy, aby przekonać się, jak szybko i skutecznie możesz pozbyć się problemu insektów w Twoim domu lub mieszkaniu.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia