Identyfikator ZGN Praga Północ umożliwi bezpłatne parkowanie na podwórkach osiedli Praga II i III

Dodano: 14.01.2023, modyfikacja: 16.01.2023
Wraz z rozszerzeniem od 2 stycznia 2023 roku strefy płatnego parkowania w rejonie placu Hallera, ZGN Praga Północ umożliwia uzyskanie bezpłatnego identyfikatora, który będzie umożliwiał wjazd, zatrzymanie oraz korzystanie z wyznaczonych miejsc postojowych na wyznaczonych obszarach dzielnicy Praga Północ powierzonych w zarząd i administrowanie ZGN Praga-Północ. Dzięki temu zostanie zatrzymany proceder "uciekania" ze SPPN i zajmowania mieszkańcom miejsc na terenach wewnątrzosiedlowych.fot. Dla Pragi

Można bezpłatne identyfikatory

"Dla waszej wygody wprowadzamy „Regulamin wjazdu, zatrzymywania i korzystania z miejsc postojowych na wyznaczonych obszarach dzielnicy Praga-Północ powierzonych w zarząd i administrowanie ZGN Praga-Północ."

Wjazd, zatrzymanie oraz korzystanie z wyznaczonych miejsc postojowych możliwy będzie po uzyskaniu identyfikatora.
Wydanie identyfikatora jest nieodpłatne.

Na osoby, które nie będą posiadały identyfikatorów umożliwiających wjazd, zatrzymanie oraz korzystanie z miejsc postojowych, funkcjonariusze odpowiednich służb miejskich będą uprawnieni do nakładania mandatów karnych.
Identyfikatory wydane przez ZGN, nie zwalniają z obowiązku wnoszenia opłat za postój w strefie płatnego parkowania." - czytamy na profilu społecznościowym Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

Od 1 lutego

Identyfikatory będą obowiązywać od 1 lutego.

Szczegóły na stronie https://pragapn.um.warszawa.pl/waw/zgn-pragapn

UD/TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

miroslaw57@interia.p napisał:

Strefa podobno obowiązuje od 1.02. a samochody bez indefikatorów jak stały tak stoją.
2023-02-03 10:05
64x64

Przekora napisał:

Jak rozumiem, pojazdy bez identyfikatora, takie jak dostawczaki: Frisco, Carrefour, Ikea itd., nie będą mogły wjechać i dostarczyć mieszkańcom "zakupów". Podobnie będzie, gdy w gości do mieszkańca przyjedzie osoba niepełnosprawna. Ciekawe też czy będą wydawane identyfikatory osobom pracującym np. w Urzędzie Skarbowym, które już przyzwyczaiły się do parkowania w naszych podwórkach. A co z osobami przywożącymi dzieci do przedszkoli i żłobków. Jednym słowem pomysł SUPER, ale, jak to u nas, niedopracowany, nie-domyślany.
2023-02-01 13:27
64x64

AB napisał:

super pomysl, w koncu piesi moga poczuc wiecej przestrzeni dla siebie, brawo rowniez za ulice jednokierunkowe - osiedle stalo sie spkojniejsze i przyjemniejsze do zycia. Byc moze warto przedyskutowac z mieszkancami kierunek ulic jednokierunkowych, bo czasami ich uklad wydaje sie nielogiczny, ale sam pomysl ulic jednokierunkowych super.
2023-01-29 08:29
64x64

paszpak napisał:

Nie dość, że skomplikowano ruch w tym rejonie tworząc część ulic jednokierunkowych to teraz jeszcze przez część osiedla nie będzie można nawet przejechać bez jakiegoś mocno wydumanego identyfikatora. Po co aż tak komplikować i obrzydzać ludziom życie na tym osiedlu??? Może od razu ogrodzić i zamknąć ten teren !
2023-01-19 23:02
64x64

Peyawawa napisał:

SUPER, GENIALNY POMYSŁ
2023-01-16 12:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia