Płatność za nieruchomość - co wybrać?

Dodano: 30.01.2023, modyfikacja: 30.01.2023
Niezależnie od tego, czy ktoś chce kupić nieruchomość na własne potrzeby, czy też zamierza ją wynajmować, tego typu inwestycje są zawsze bardzo czasochłonne, a inwestor musi uważać na wiele pułapek. Warto więc przy zakupie mieszkania lub domu korzystać z usług firm, które mogą uprościć cały proces i przede wszystkim zająć się wieloma rzeczami za klienta.


  1. Kupno mieszkania: za gotówkę czy przelewem?
  2. Sprawdzenie zapisów umowy deweloperskiej
  3. Pomoc w odbiorze mieszkania

Przykładem takiej usługi może być skorzystanie z analizy umowy zaproponowanej przez dewelopera lub odebranie nieruchomości wspólnie z fachowcem, który dokładnie sprawdzi zgodność lokalu mieszkalnego z tym, co deweloper obiecał klientowi. Dzięki temu inwestor będzie mógł się skupić na takich rzeczach, jak podjęcie najkorzystniejszej decyzji w kwestii płatność za nieruchomość: co wybrać?

Kupno mieszkania: za gotówkę czy przelewem?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku umowy sprzedaży mieszkania podpisywanej z deweloperem, klienci gotówkowi będą mogli uzyskać lepsze warunki od osób, które muszą skorzystać z kredytu. Niestety, od dłuższego czasu firmy deweloperskie nie chcą przyjmować płatności gotówkowych, więc zarówno opłaty wynikające z umowy przedwstępnej, jak i końcową kwotę za zakup mieszkania należy zapłacić przelewem. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy ktoś ma odłożone pieniądze, czy będzie korzystał z kredytu hipotecznego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ze względu na niską zdolność kredytową trzeba liczyć się z ryzykiem, że bank nie będzie chciał udzielić w takim przypadku kredytu.

Sprawdzenie zapisów umowy deweloperskiej

Należy wówczas przed podpisaniem umowy sprzedaży skonsultować jej zapisy ze specjalistami. W przeciwnym razie deweloper może wprowadzić zapis, zgodnie z którym jeżeli zakup nieruchomości nie zostanie sfinalizowany, to klient straci wpłacony wcześniej wkład własny. Przykładów niekorzystnych dla kupującego zapisów, które można spotkać w umowach deweloperskich, jest oczywiście więcej. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi polegającej na analizie takich umów przez ekspertów.

Pomoc w odbiorze mieszkania

Podobnie jest z odbiorem mieszkania, którego nie powinny podejmować się osoby bez doświadczenia. Zarówno w przypadku nowych lokali, jak i nieruchomości dostępnych na rynku wtórnym opłaca się skorzystać z usługi typu https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-warszawa, aby nie stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Dzięki temu stan kupowanych na własność nieruchomości będzie zgodny z umową.


IP

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia