O krok od tragedii. Tynk z kamienicy przy Wileńskiej spadł na chodnik

27.03.2023
Duże fragmenty elewacji XIX-wiecznej kamienicy przy Wileńskiej 11 na Nowej Pradze spadły 17 marca br. na chodnik. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem, gdy ruch był mały.


fot. Straż Miejska

Elewacja spadła na Wileńską

Minęła godzina 23, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali alarmujące zgłoszenie o elementach elewacji spadających na chodnik przy ulicy Wileńskiej. Kilka minut później patrol był już na miejscu. Funkcjonariusze stwierdzili, że na chodniku leżą duże ilości gruzu. Były to elementy elewacji kamienicy pod nr 11 zbudowanej w 1897 r. przez Arona Tursza.

Jedna z lokatorek kamienicy poinformowała, że chwilę przed przybyciem patrolu odpadające fragmenty elewacji uderzyły w parapet jej okna na czwartym piętrze. Ponieważ strażnicy miejscy stwierdzili, że kolejne fragmenty elewacji budynku mogą w każdej chwili spaść na chodnik, teren przed kamienicą został zabezpieczony. Na miejsce interwencji wezwano straż pożarną. Za pomocą wysięgnika strażacy dostali się na wyższe piętra kamienicy i usunęli zagrażające fragmenty elewacji. Strażacy zakończyli działania około godziny 0:45. Usunięciem gruzu z chodnika zajęła się firma sprzątająca.

Straż Miejska/TJ


Więcej na ten temat


Obiekty


Wasze komentarze

64x64

Elżbieta napisał:

Czy zabytki nie są przypadkiem dobrem narodowym?
2023-03-28 08:30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia