Dramatyczna akcja ratunkowa przy Rondzie Wiatraczna. Kobieta nie oddychała

30.03.2023
Strażnicy Miejscy z VII Oddziału Terenowego w środę 29 marca około godziny 22.30 zjeżdżali do bazy po zakończonej służbie. Nagle w pobliżu Ronda Wiatraczna zauważyli dwie osoby, które dawały znaki, by funkcjonariusze się zatrzymali. Dwoje ludzi poinformowało strażników, że na pobliskim skwerze znajduje się osoba potrzebująca pomocy, a sami nie potrafią jej udzielić.


fot. Straż Miejska

Czterdziestolatka nie oddychała

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji. W panujących ciemnościach zauważyli kobietę, która nie reagowała na zewnętrzne bodźce. Czterdziestolatka nie oddychała, strażnicy nie wyczuli też pulsu. Błyskawicznie przystąpili do resuscytacji oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Po chwili kobieta delikatnie się poruszyła, a czynności życiowe powróciły. W trakcie oczekiwania na przyjazd ratowników strażnicy ułożyli poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz okryli kocem termicznym, a do czasu przejęcia przez załogę karetki, monitorowali stan jej zdrowia. Ratownicy pogotowia, kontynuując niezbędne czynności medyczne, przetransportowali kobietę do pobliskiego szpitala.

Źródło: Straż Miejska

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia