Utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej. Od dziś trwa wymiana dylatacji na jezdni prowadzącej na Pragę-Południe

10.07.2023
Zarząd Dróg Miejskich prowadzi od dziś prace naprawcze związane z wymianą urządzeń dylatacyjnych na Trasie Siekierkowskiej. Roboty drogowe potrwają do 6 sierpnia br. i będą prowadzone na wiadukcie Trasy Siekierkowskiej na jezdni prowadzącej z Mokotowa na Pragę-Południe (pomiędzy Wałem Zawadowskim a Wisłą) i ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż niej. Drogowcy będą zajmowali kolejno: lewy, środkowy i prawy pas ruchu. Na czas prac mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.


Wymiana dylatacji na Trasie Siekierkowskiej w 2019 roku, fot. ZDM

Utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej

Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton, który potrzebuje kilku dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia.

Każdy etap potrwa około 2-3 tygodni. W ostatnim prace obejmą także przylegający do jezdni chodnik i drogę dla rowerów. Wówczas przejście i przejazd będą możliwe wyłącznie północną stroną mostu.


ZDM/TJ

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia