Roman Dmowski upamiętniony muralem na Dworcu Wschodnim

15.09.2023
Roman Dmowski – jeden z Ojców Niepodległości został upamiętniony muralem na Dworcu Wschodnim. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż dworzec od listopada 2020 roku nosi jego imię, a tuż obok na Kamionku znajdował się się dom gdzie urodził się i dorastał przyszły polityk.

fot. Dla Pragi

Pożar zabytkowej kamienicy

Mural jest dostępny dla podróżujących na stacji Warszawa Wschodnia, w przejściu prowadzącym do peronów od strony ul. Kijowskiej. Wizerunkowi polityka towarzyszy pejzaż współczesnej Warszawy z symbolem Polski Walczącej oraz sentencja wypowiedziana przez działacza narodowego – "Trzeba być 'Nowoczesnymi Polakami' rozumiejącymi zarówno rodzącą się Nową Polskę, jak i cały mechanizm współczesnego świata”.

Mural powstał jako projekt Stowarzyszenia Marsz Zwycięstwa przy wsparciu PKP Polskie Linie Kolejowe SA, posła Pawła Lisieckiego i radnego Pragi Północ - Ernesta Kobylińskiego na czele.


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

[ciach] Faszyzm napisał:

trzeba bedzie zamalować :)
2023-09-17 15:23
64x64

Polak napisał:

Kiedy ludność Warszawy rwała się do walki z bolszewikami, Dmowski czmychnął ze strachu do Poznania. Taki z niego "bochater".
2023-09-17 12:31

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia