Wszyscy mieszkańcy Mińskiej 33 muszą się wyprowadzić. Termin mija dziś o 16.00

27.11.2023
Z uwagi na zły stan techniczny wszyscy mieszkańcy około 120 - letniej kamienicy przy Mińskiej 33 na Kamionku muszą się wyprowadzić. Deweloper realizujący na sąsiedniej działce nową inwestycję budowlaną już w zeszłym roku dokonał wzmocnienia budynku, co najprawdopodobniej uchroniło go przed zawaleniem, jednak jak widać nie zapobiegło wydanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji o zakazie użytkowania nieruchomości.Głos rzecznika dzielnicy

- "Szanowni Państwo, po pierwsze pragnę zapewnić w imieniu władz dzielnicy, że nikt z mieszkańców Mińskiej 33 nie pozostał i nie pozostanie bez zaopiekowania i pomocy. Kamienica przy ulicy Mińskiej 33 została przejęta we własność Miasta od Skarbu Państwa w marcu br. Władze dzielnicy już w trakcie przejmowania budynku były świadome konieczności wykonania gruntownej rewitalizacji kamienicy, dlatego została ona zgłoszona do Gminnego Programu Rewitalizacji. Jednak z powodu złego stanu technicznego budynku, na podstawie Decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, wszyscy mieszkańcy muszą wyprowadzić się z kamienicy.

Od 13 listopada urzędnicy systematycznie spotykali się z mieszkańcami budynku przy ul. Mińskiej 33, wskazując konkretne lokale zamienne, które będą ich nowymi mieszkaniami. W przeciwieństwie do obecnie zajmowanych lokali, wszystkie mieszkania przeznaczone dla lokatorów są pełnowartościowe – wyposażone w centralne ogrzewanie i wyremontowane.
Część lokatorów już przyjęła skierowania do zawarcia umowy najmu i ich lokale są w tracie remontu. Część lokatorów jest w trakcie przeprowadzki. Zapewniam, że wszystkie lokale przeznaczone dla lokatorów kamienicy przy ul. Mińskiej 33 zostaną wyremontowane niezwłocznie, na pewno w tym roku. Do czasu przeprowadzki mieszkańcom zostanie zapewniony hotel.

Trwające obecnie prace zabezpieczające budynek wynikają z konieczności realizacji decyzji PINB. Jak zwykle w tego typu przypadkach Burmistrz Tomasz Kucharski jest otwarty na spotkania i wszelkie możliwe do udzielenia wsparcie.
Nikogo nie pozostawimy bez pomocy." - wyjaśniał kilka dni temu w mediach społecznościowych rzecznik dzielnicy Praga Południe - Andrzej Opala.


fot. Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

PP napisał:

do Kawia Jabłoni - nie wrócimy , mieszkanie za mieszkanie.
2023-11-29 13:00
64x64

Paweł napisał:

Nie wiem skąd państwo czerpali informacje do tego artykułu ale są to jakieś głupoty. Stwierdzenie, że dzięki wzmocnieniu dokonanemu przez firmę na U... budynek się nie zawalił. Dobre sobie. Kamienica stała wiele lat i nagle w niewyjaśnionych okolicznościach ściany zaczęły pękać w szybkim tempie. Pojawiły się problemy z zamykaniem drzwi na co developer po próbie naprawy rozłożył ręce i zostawił lokatorów z problemem z informacją żeby kontaktować się z administracją. Developer zaczął wybudzać budynek a dopiero potem wpadli na pomysł przeprowadzenia prętów przez budynek czyli w mieszkaniach jak i na klatce schodowej na wysokości które utrudnia chodzenie. Mistrzowie budownictwa ???? O podejściu administracji szkoda gadać...
2023-11-28 23:37
64x64

Km napisał:

A co z funduszem remontowym? Lokatorzy chyba za niego płacili?
2023-11-28 23:11
64x64

Kawia Jabłoni napisał:

Bardz ciekawe czy po remoncie kamienicy jej poprzedni mieszkańcy wrócą z powrotem no i jaki dostaną nowy czynsz i jaki czynsz będzą musieli zapłacić za lokale zastępcze. www.stolarze-warszawa.pl
2023-11-28 06:37
64x64

NoCozZeZeSzwecji napisał:

2 warianty widzę: za 2 lata będzie już ok, ale wprowadzą się już nowi użytkownicy mieszkań... do nowo wyremontowanych lokali. A opcja druga - trzeba wyburzyć nieruchomość pod nową inwestycję... nic nie dzieje się bez przyczyny.
2023-11-27 17:18
64x64

Lldia napisał:

A kiedy zostanie rozwiazana sprawa z kamienica Minska 30i zespolona z nia kamienica 32/36 z jednym lokatorem
2023-11-27 16:14

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia