Urocza kamieniczka z Kamionka wciąż czeka na remont

22.06.2024 | Autor: Tomasz Jarosz
Pod koniec 2015 roku budynek przy Grochowskiej 354 został przeznaczony do rewitalizacji w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Miasta st. Warszawy. Wkrótce został całkowicie wysiedlony, a na jego elewacji zawieszono tabliczkę o planowanym remoncie do 2022 roku. Smutnym losem jednej z najbardziej charakterystycznych kamienic na Kamionku zainteresował się radny Marek Borkowski.


Radny pyta:

- W związku z pogarszającym się stanem zabytkowego budynku znajdującego się pod adresem Grochowska 354 proszę o informacje czy i kiedy planowany jest jego remont? Jakie są ewentualne plany na przeznaczenie tego budynku po remoncie? - pyta w interpelacji radny Marek Borkowski.

Burmistrz odpowiada:

- W odpowiedzi na interpelację z 2 kwietnia 2024 r. informuję, że nieruchomość położona przy ul. Grochowskiej 354 została zgłoszona do rewitalizacji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji do 2030 roku. Ostateczna decyzja o przeznaczeniu budynku jeszcze nie została podjęta.

Przedwojenna perełka budownictwa mieszkalno-produkcyjnego

Budynek w narożniku z ulicą Lubelską powstał w 1924 roku specjalnie na potrzeby firmy Hilarego Jeżewskiego. W piwnicach w okresie międzywojennym tygodniowo wytwarzano tu 7.000.000 gilz papierosowych.

17 stycznia 1975 roku dawny budynek został wpisany do rejestru zabytków.Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Greg napisał:

Miasto czeka na dewelopera?
2024-06-24 11:47
64x64

Leszek Iwańczyk napisał:

Panie Tomaszu, w piwnicach tego budynku nigdy niczego nie produkowano, produkcja odbywała się w suterenie, bo piwnice są jeszcze niżej. .Najemców lokali użytkowych i mieszkańców wyrzucono w trybie pilnym ,bo przeszkadzali w rewitalizacji. Jak widać sprawa nie była aż tak pilna skoro od 6 lat budynek stoi niszczeje i jest dewastowany a mógł przynosić jeszcze zyski. Zupełnie w tej sytuacji był niezrozumiały był remont dachu, instalacji wod -kan i podłączenie do sieci ciepłowniczej. Kolejne zmarnowane pieniądze przez gminę.
2024-06-22 22:33

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia