Uwaga na fałszywych rachmistrzów

16.04.2011
Stołeczna Policja ostrzega przed fałszywymi rachmistrzami i przypomina, by zwracać szczególną uwagę na dokumenty, którymi się legitymują.

Policjanci przestrzegają szczególnie osoby starsze. O wszelkich próbach podszywania się pod rachmistrzów należy informować na numer alarmowy 112, 997 lub najbliższą jednostkę policji.

Spis internetowy rozpoczął się 1 kwietnia 2011 r. i potrwa do 16 czerwca 2011 r. Uczestnictwo w nim jest jednak dobrowolne. Natomiast rachmistrzowi spisowemu nie możemy odmówić udzielenia informacji. Grozi za to grzywna.

Od 8 kwietnia 2011 roku ankieterzy zaczęli odwiedzać domy. Mogą wcześniej umówić się na wizytę, ale nie jest to konieczne. Tylko w wyjątkowych przypadkach możemy poprosić o przeprowadzenie wywiadu w innym terminie.

Ankieterzy będą nas odwiedzać od poniedziałku do piątku, w godz. 8-20. W sobotę zakończą pracę dwie godziny wcześniej. Każdy rachmistrz musi mieć ze sobą identyfikator ze zdjęciem opatrzonego pieczęcią Urzędu Statystycznego oraz podpisem i pieczęcią dyrektora.


SS/IR


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia