Wsiądź do tramwaju z dowodem rejestracyjnym

22.09.2011
22 września wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych (wpisani do dowodu rejestracyjnego) będą mogli komunikacją miejską w Warszawie podróżować bezpłatnie.

Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązywać będzie we wszystkich środkach transportu organizowanych przez ZTM a także, w ramach Wspólnego Biletu, w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Na każdej stacji metra część bramek będzie otwartych. Zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami.

To zachęta dla wszystkich zmotoryzowanych, by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. Żeby umożliwić posiadaczom dowodów rejestracyjnych dostanie się do metra, na wszystkich stacjach, skrajne bramki biletowe będą otwarte. Zostaną oznakowane specjalnymi naklejkami.

Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2008 roku z tej oferty skorzystało 70 kierowców (tyle dowodów tego dnia sprawdzili kontrolerzy biletów ZTM). W 2009 roku było ich już 275. W roku ubiegłym liczba kierowców, którzy zdecydowali się na pozostawienie swoich ukochanych „czterech kółek” w garażach doszła prawie do 500. Dzięki temu, choć uprzykrzające życie korki nie zniknęły z ulic, było na nich o ok. 500 samochodów mniej. To najlepszy argument za tym, że takie działania są jak najbardziej potrzebne. Liczymy, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.

W czasie EDBS Warszawa, jak co roku uruchomi sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów. Na warszawiaków będzie czekać 230 jednośladów. Będzie je można wypożyczyć jedynie na podstawie dowodu osobistego w trzech punktach czynnych od godz. 7.00 do godz. 18.00: na krańcach Krakowskiego Przedmieścia – przy kościele św. Anny i pod pomnikiem Kopernika oraz na Placu na Rozdrożu, a także w 11 innych punktach na terenie miasta (czynnych od godz. 9.00 do godz. 18.00):

   1. AirBike.pl Stegny, ul. Mangalia 4 - 25 szt.
   2. AirBike.pl Ursynów, al. KEN 49 - 25 szt.
   3. BikeCity Warsaw ul. Nowogrodzkiej 10/1 - 25 szt.
   4. WygodnyRower.pl ul. Stawki 19 - 15 szt.
   5. Dynamo Cafe ul. Smolna 16 (centrum) - 4 szt.
   6. Ethno Cafe ul. Kredytowa 1 (centrum) - 4 szt.
   7. Cafe 6/12 ul. Żurawia 6/12 (centrum) - 2 szt.
   8. Uwolnić Matkę ul. Dąbrowiecka 8D (Saska Kępa) - 2 szt.
   9. Cafe Borgia ul. Francuska 50 (Saska Kępa) - 2 szt.
  10. Cafe Le Journal ul. Świderska 113 (Tarchomin) - 2 szt
  11. Restaurcja Dalmacja ul. Wąwozowa 8 (Kabaty) - 4 szt.

źródło: ztm.waw.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia