Mural "JAJO" powróci na Rondo Wiatraczna

19.10.2011
W dniach 23-25 września w godzinach 20-24 odbędzie się rekonstrukcja usuniętej w 2010 roku reklamy zrze­sze­nia PolDrob która od lat 70. ub. wie­ku zdo­bił jed­ną ze ścian domu przy Gro­chow­skiej 215 przy Rondzie Wiatraczna.

Mural zwany „JAJEM” była prawdopodobnie jedyną nie tylko w Warszawie, lecz także całym kraju reklamą o charakterze przestrzennym. W jej centralnym punkcie była umieszczona wypukła konstrukcja jaja (którą udało nam się ocalić przed zniszczeniem). Sprawiało to, że mural przez dziesięciolecia był punktem nadającym charakter dzielnicy, wyznaczał miejsce spotkań. Rekonstruując go chcemy jednak podkreślić nie tylko jego rangę sentymentalną, lecz także artystyczną. Reklamę tę, zarówno spośród reklam PRL-u jak i współczesnych, wyróżniała po prostu doskonała grafika.

Naszym celem jest rekonstrukcja reklamy, zanim jednak znów zobaczycie na ścianie wypukłe jajo będziecie mogli je podziwiać w formie świecącej po zmroku grafiki.

realizacja: GORO (Fundacja Vlepvnet) ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA (Bliżej Konsumenta)

Źródło: http://updateswarsaw.wordpress.com

TJ

Więcej na ten temat

Galeria historyczna


fot. Aka

Wasze komentarze

64x64

Kasia napisał:

Widziałam:) ale to nie to samo co dawna reklama...
2011-09-26 15:31
64x64

Anka napisał:

wow ciekawe moze być :)
2011-09-22 19:17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia