Alarm dla Pragi! Dość podpaleń w interesie deweloperów!

06.12.2011
Mieszkańcy Pragi są zagrożeni. Dzieje się tak, dlatego że nasza dzielnica jest atrakcyjna dla tych, którzy chcą się szybko wzbogacić, mając w głębokim poważaniu los tysięcy ludzi, którzy tu mieszkają. To, co ma miejsce, nazywa się „gentryfikacją”. To oznacza, że powstanie... tu dzielnica dla ludzi zamożnych, w której nie będzie miejsca dla ludzi ubogich. A to oznacza wyburzanie domów komunalnych, czy przerabianie je na luksusowe budynki. Dla wielu mieszkańców oznacza to wysiedlenie.

W sobotę 10 grudnia, Komitet Obrony Lokatorów organizuje protest o godz. 12:00 na placyku obok kamienicy przy ul. Florianskiej 8.

Nawet zabytki nie są chronione. Gdy prawo na to nie pozwala, zawsze znajdzie się inny sposób. Czasem metodą wykurzenia lokatorów z takich nieruchomości jest podpalanie kamienic. W naszej dzielnicy podejrzanie często wybuchają pożary, które kończą się nielegalnym wysiedleniem mieszkańców, bez prawa do powrotu lub bez prawa do odpowiedniego lokalu zamiennego. Mamy do czynienia z podejrzaną falą pożarów na Pradze - 20 pozarów na samej ul. Targowej od początku roku.

Urzędnicy są zdolni do tego, by wysiedlić ludzi, pozbawić ich domów, w których spędzili większość swojego życia i w które zainwestowali swoje oszczędności, wepchnąć ich do mniejszego lokalu w innych dzielnicach, wyrzucić ich na bruk... Nieznani sprawcy posuwają się jeszcze dalej: są gotowi podpalić domy, byle tylko szybciej pozbyć się lokatorów i szybciej wyburzyć kamienice zajmujące miejsce dla nowych inwestycji. Życie lokatorów zupełnie się nie liczy.

W związku z falą podejrzanych pożarów na Pradze, Komitet Obrony Lokatorów organizuje akcje informacyjne i chce naglośnić te sprawy, aby mafia deweloperska i jej koledzy we władzach nie czuli, że mieszkańcy tej dzielnicy zamierzają to tolerować! Przed 15 grudnia ma odbyć się sesja Rady Dzielnicy w temacie pożarów. Będziemy informować o dacie tej sesji i zachęcamy ludzi dzielnicy, aby przyszli pokazać swoją troskę o dzielnicę w której mieszkają i okazali ludzką solidarność z sasiądami, które są zagrożeni.

W sobotę 10 grudnia, Komitet Obrony Lokatorów organizuje spacer / protest pod kamienicami gdzie wybuchały pożary. Zaczynamy o godz. 12:00 na placyku obok kamienicy przy ul. Florianskiej 8.

Najpierw ludzie, potem zyski!

źródło: ulica Inżynierska


Wasze komentarze

64x64

Iwcia ,babcia . napisał:

Mordercy gorsi od Hitlera.Tam mieszka moja rodzina, nie patologia.
2011-12-07 19:54

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia