Jubileusz 80-lecia istnienia parafii Chrystusa Króla na Targówku

07.12.2011
20 listopada 2011 roku parafia Chrystusa Króla na Targówku odchodziła swój jubileusz.

Wspólnota parafialna powstała tu 80 lat temu w 1931 r. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył abp Henryk Hoser SAC.

- W dniu jubileuszu naszą wdzięczność kierujemy do naszego Pana i Króla. Dziś musimy się zastanowić, co to znaczy, że Jezus Chrystus jest królem - powiedział w homilii do licznie zgromadzonych wiernych. - Chrystusowe królestwo nie jest z tego świata. Nie jest też związane z żadnym terytorium ani ograniczone czasem. Jego konstytucją jest Ewangelia. Módlmy się, byśmy nie próbowali Chrystusa ściągać tam, gdzie On pójść nie może.

Ordynariusz warszawsko-praski przestrzegał przed podejmowaniem prób uczynienia Jezusa politycznym królem Polski. Podkreślił, że Chrystus jest królem wszystkich i wszystkiego, ale nigdy nie będzie królem w doczesnym, ziemskim rozumieniu, a więc królem struktur politycznych. - Jego królestwo jest wewnętrzne. Gdy Pan nie króluje w sercu człowieka, żadne zewnętrzne akty nie mają znaczenia - dodał arcybiskup. Przypomniał też, że 5 sierpnia br. w pożarze spłonął niemal cały dach kościoła, znacząco ucierpiało wnętrze świątyni. Te dramatyczne wydarzenia zmobilizowały wielu parafian do pomocy i umocniły poczucie wspólnoty w jej członkach.

Na zakończenie wierni odmówili akt zawierzenia Chrystusowi Królowi i przeszli z procesją wokół kościoła.


SA/IWO


Więcej informacjiDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia