Odholowywane auta - czyli koszmar na Kamionku trwa

23.04.2012
Na ulicy Skaryszewskiej od 21 kwietnia 2012 roku obowiązuje całkowity zakaz postoju. Od soboty Straż Miejska odholowała z terenu Kamionka już kilkadziesiąt pojazdów.

Dramat parkujących na Skaryszewskiej

Poniedziałek był pierwszym dniem roboczym, w którym obowiązywał zakaz. Dziś również, tak jak w poprzednich dniach wzywany przez strażników miejskich holownik odholowywał na pobliski parking przy Lubelskiej 20/22 pozostawione pojazdy.

Ustawiony zakaz jest nieco dziwny i to aż z dwóch powodów. Po pierwsze na Stadionie Narodowym nie odbywa się w tych dniach żadna impreza sportowa. Drugi powód jest nieco szerzy i dotyczy prawidłowego oznakowania tej strefy.

Otóż ustawiony przez ZDM znak informujący o obowiązującym zakazie dla kierowców jadących ulicą Targową i skręcających w ulicę Skaryszewską jest praktycznie nie do zauważenia.

Dodatkowe znaki zostały w tym miejscu zainstalowane nad dotychczas obowiązującym znakiem co dodatkowo utrudnia jego dostrzeżenie. Natomiast po samym skręcie w ulicę Skaryszewską nie ustawiono już żadnego znaku co jest niezrozumiałe ponieważ w czasie trwania imprezy otwierającej arenę Euro 2012 "Oto Jestem" takich znaków ustawiono kilka... Pytanie czy tym razem ZDM postanowił zaoszczędzić na kosztach i "wyciągnąć" pieniądze z portfela kamionowskiego kierowcy - pozostaje otwarte.

Kolejnym problemem jest brak oznakowania strefy ograniczonego postoju. Jadąc ulicą Grochowską/Zamoyskiego do Skaryszewskiej nie napotkamy żadnego takiego znaku. Dalszy ciąg niekompetencji ZDM? Jednak gdyby dobrze poszukać znak jest na ulicy Stanisławowskiej i później na samej Skaryszewskiej od strony Lubelskiej tym razem dobrze widoczny ponieważ zainstalowany pod znakiem.

Na próżno szukać również informacji o wyłączeniu ruchu tego fragmentu Kamionka na stronach internetowych urzędu dzielnicy Praga Południe czy też wspominanego wielokrotnie ZDM.

Rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Praga Południe w wywiadzie dla TVN Warszawa zapewnia iż mieszkańcy byli informowani o zbliżających sie pracach poprzez umieszczenie karteczek "które później ktoś zerwał", a stosowany komunikat pojawi się środę (25.04.2012) na stronie internetowej dzielnicy. Tak czy inaczej zachowanie dzielnicy jest bardzo nieprofesjonalne...

Pojazd odholowany i co dalej?

Kierowca odholowanego na oddalony o 200 metrów parking auta zmuszony jest udać się do siedziby straży miejskiej przy Placu Dąbrowskiego 5 gdzie po odczekaniu kilku godzin na ciasnym i brudnym korytarzu dowiaduje się, że poniesie następujące koszty: 473 zł za holowanie (2,4 zł za metr) i dodatkowo 100 zł mandatu karnego.

Kolejne niemałe zaskoczenie nadchodzi kiedy pracownik straży miejskiej informuje niefortunnych kierowców, iż na posterunku nie zapłacimy ani gotówką ani kartą. Pozostaje udanie się na pocztę lub do banku i z pokwitowaniem wpłaty można odebrać samochód.

Brak dobrej woli

Niestety zmotoryzowani mieszkańcy Kamionka i przybyli goście po raz kolejny muszą zmagać się z bezdusznością władz Warszawy. Prawidłowe oznakowanie strefy wyłączonej z ruchu jak i lokalnie samej ulicy Skaryszewskiej oraz poinformowanie mieszkańców w mediach nie jest sprawą skomplikowaną. Natomiast brak ustawienia dodatkowych znaków na ulicy Skaryszewskiej w czasie kwietniowego zakazu wprowadza kolejną irytację wśród mieszkańców, którzy coraz mniej przychylnie patrzą na Stadion Narodowy i związane z nim ograniczenia. A przecież można było zaprosić na miejsce wolontariusza czy pracownika ZDM aby informował o zaistniałej sytuacji "zagubionych" kierowców.

Dostawiono nowy znak

Nowy znak - Fot. GrzegorzWe wtorek 22 kwietnia 2012 roku ZDM ustawił nową tabliczkę z zakazem zatrzymywania i postoju w dniu 29 kwietnia 2012 r.I jeszcze raz...

W środę wieczorem ZDM po interwencji mediów oraz zbulwersowanych kierowców ZDM usunął znak informujący o możliwym odholowaniu pozostawionego pojazdu.
Apel do poszkodowanych


Pokrzywdzeni kierowcy może pisać na adres adres luck@venco.com.pl w celu złożenia pozwu zbiorowego.


YE

Więcej na ten temat


Galeria


Ulica SkaryszewskaZakaz od strony ulicy TargowejZakaz postoje od strony ulicy Lubelskiej


Wasze komentarze

64x64

Skarka napisał:

Minęło pół roku i jakoś nikt ze strażników nie raczył przeprosić za swój czym.
2013-01-06 12:56
64x64

evita napisał:

niestety miałam tą wątpliwą przyjemność mieć odholowany samochód. Straciłam pół dnia żeby go odebrać :( Najpierw dowiedziałam się że straż go odholowała, potem wskazano mi urząd w śródmieściu, oczywiście nie mogłam zapłacić za mandat na miejscu, po wizycie w banku musiałam z powrotem wrócić do urzędu żeby okazać pokwitowanie i dopiero w tedy dostałam informację gdzie znajduje się moje auto i skąd mogę je odebrać. Panowie ze straży byli tak mili że za miast 100 zł mandatu wlepili mi 300zł. No cóż kasa miasta pusta więc trzeba zasilić budżet :(
2012-11-27 14:30
64x64

wincent napisał:

Przy takiej rotacji, cokolwiek kierowco nie zrobisz i tak zapłacisz mandat
2012-04-26 14:12
64x64

młodawykrztałconazmi napisał:

Kiedy odsuniemy od władzy tego strasznego kaczora bez prawa jazdy, który zabiera ludziom ich samochody? Gdyby rządziła fajna, liberalna PO coś takiego nigdy by się nie zdarzyło!
2012-04-24 20:19
64x64

Tom napisał:

Opowiadał mi pan ze sklepiku jak w styczniu ludziom wywozili samochody praktycznie w momencie gdy ludzie już do nich dobiegali z kluczykami. Zero prewencji tylko kara. Terror w mieście się szerzy! :(
2012-04-23 21:47
64x64

Wkurzony napisał:

Obecna władza nie szanuje mieszkańców i bogaci się ich kosztem.
2012-04-23 21:02

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia