Nadgorliwość Straży Miejskiej z Pragi Południe przeraża...

Dodano: 27.04.2012, modyfikacja: 27.04.2012
Liwiecka / SztabowaPo spektakularnej akcji strażników miejskich, którzy zafundowali w ostatnich dniach prawdziwy horror mieszkańcom ulicy Skaryszewskiej nadszedł do nas kolejny bulwersujący sygnał.

Skrzyżowanie ulic Sztabowej i Liwieckiej nie jest zapewne zbyt dobrze znane wielu mieszkańcom naszej dzielnicy.

Ciche i spokojne uliczki Gocławka to miejsca, na których rzadko dochodzi do zakłócania spokoju a sama okolica ma opinię bezpiecznej i przyjaznej mieszkańcom.

Zmotoryzowani mieszkańcy tej okolicy, którzy zostawiają od lat swoje pojazdy pod budynkiem również nie mogli narzekać na trudności z tym związane. Miejsc postojowych jest sporo a większość nowych budynków posiada garaże podziemne.

Wszystko do czasu... Dziś jednemu z kierowców, który zostawił swoje auto w pobliżu tego skrzyżowania Straż Miejsca za wycieraczką umieściła wezwanie do złożenia wyjaśnień w sprawie niewłaściwego zaparkowania samochodu czyli mniej niż 10 metrów od skrzyżowania.

Po interwencji mediów sytuacja na ulicy Skaryszewskiej uległa diametralnej zmianie i znaki informujące o możliwym odholowaniu pozostawionego auto zostały po 5 dniach obowiązywania usunięte. W przypadku takich jak wyżej opisany możemy liczyć tylko na dobrą wolę strażników - możemy?....


YE

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje

Galeria
Wasze komentarze

64x64

koty napisał:

Samochody parkujące za blisko skrzyżowań i przejść dla pieszych to niestety plaga i to plaga zagrażająca bezpieczeństwu innych. Pieszy musi wyjść na przejście, żeby w ogóle zobaczyć, czy będzie mógł przejść. Mandat się należy za nieznajomość przepisów i tyle. Na mandacie powinien się znaleźć naruszony przepis, a nie wezwanie do składania wyjaśnień. Co niby ma wyjaśniać taki kierowca? I w jakim celu ma tracić czas swój i urzędników. Natomiast odholowywanie powinno być zarezerwowane dla sytuacji blokujących ruch lub w przypadku powtórnego naruszenia.
2013-11-04 12:39

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia