Plaża przy moście Poniatowskiego ponownie zaprasza

05.05.2012
Plaża Miejska przy Stadionie NarodowymOd długiego weekendu przy moście Poniatowskiego, na praskim brzegu Wisły działa już, otwarta w 2010 roku miejska plaża.

Na obszarze ciągnącym się prawie do mostu Świętokrzyskiego nie można wprawdzie się kąpać ale można plażować, opalać się, odpoczywać lub spędzić czas bardziej aktywnie - np. na grze w piłkę lub urządzić piknik. Nie jest to jedyne tego typu miejsce - na praskim brzegu działają także plaże na Saskiej Kępie i przy ZOO. Od niedawna plażę posiada także lewy brzeg Wisły - w Wilanowie.

Na plaży przy Poniatowskiego można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt plażowy: leżaki, piłki i parasole, działają także boiska - do siatkówki i plażowej piłki nożnej. Jest także przenośna toaleta, nie brak koszy na śmieci. Plaża jest czynna w dni powszednie w godzinach 12-20, w soboty i niedziele od 10 do 20. Na jej terenie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Co ważne, niedługo plaża przejdzie reorganizację, która zapewni mieszkańcom jeszcze więcej atrakcji. Przetarg na dzierżawę plaży wygrała firma, która zapowiada już w dniach 19- 20 maja br. czyli w Dniu Święta Wisły poczucie w tym miejscu wyjątkowej praskiej atmosfery. 

Planowane jest otwarcie alternatywnego kina pod mostem, rejsy silikonowymi łodziami pontonowymi oraz możliwość skorzystania z serwisu rowerowego.

Nawiązując zaś do klimatu praskiego wspomnieć trzeba o możliwości plażowania od 28 kwietnia br. także na terenie  Teatru Konsekwentnego w Koneserze.


KJ

Więcej na ten tematGaleriaDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia