Powstaje włosko-polski mural na Brzeskiej

12.05.2012
Mural Brzeska 14Na ścianie kamienicy przy ulicy Brzeskiej 14 dobiegają końca prace nad włosko-polskim muralem.

Praca na Brzeskiej powstaje w ramach dużego projektu This way, w czasie trwania którego cenieni na świece artyści street-artu tacy jak: Eltono, Diego Miedo, Nuria Mora, Kwiatuchi, Clever, FRM KID, Mrufig, Otecki i Szum namalują na warszawskiej Pradze wraz z dziećmi ze stowarzyszenia GPAS wielkoformatowe murale.

Odpowiedzialny za mural na ulicy Brzeskiej jest urodzony i tworzący w Neapolu Diegomiedo, zaś sam inspirowany Euro 2012 projekt This way powstał z myślą o ludziach, którzy w trakcie zbliżającego się piłkarskiego święta nie będą mieli szans wejść na stadiony i usłyszeć gwizdka sędziego na żywo.

Inicjatorem projektu jest Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie GPAS (Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej) i Fundację Vlep[v]net, promującą sztukę ulicy. Koordynatorem projektu jest Maryna Czaplińska.


TJ/MK/MTWięcej na ten temat


GaleriaWasze komentarze

64x64

Boria napisał:

Świetny mural, dziś go widziałem na żywo:) Gęś jest odjechana!
2012-05-24 21:09
64x64

gosia napisał:

Mam wrażenie że ktoś robi sobie ze mnie przysłowiowe już jaja. A czy moje podatki na to też poszły skoro urząd miasta jest w to wmieszany ?
2012-05-20 11:38

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia