Protest taksówkarzy przeciw deregulacji

23.05.2012
Nie - dla deregulacji zawodów23 maja 2012 roku w kilku miastach Polski odbędzie się protest taksówkarzy, niezadowolonych z rządowych planów deregulacji swojego zawodu.

W Warszawie o godzinie 7.00 rano kierowcy taksówek zebrali się na kilku parkinach aby w wolnym przejeździe około godziny 11.00 spotkać się pod Sejmem RP przy ulicy Wiejskiej.

Dzisiejszy protest organizuje inicjatywa Porozumienie Taksówkarzy, która m.in. nie zgadza się na zapowiedzianą przez Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości, deregulację ich zawodu. Zakłada ona między innymi rezygnację z konieczności zdawania egzaminu z topografii miasta.

Innym żądaniem jest również ograniczenie ilości nowych taksówek i dostosowanie ich do ilości mieszkańców w danym mieście.

Na Pradze Południe protestujący spotkali się na parkingu King Cross Praga przy Jubilerskiej, gdzie po krótkiej odprawie sznur około 50 aut wolno skierował się w kierunku Trasy Siekierkowskiej.

Protestujący będą przepuszczać samochody uprzywilejowane oraz nie dopuszczać aby w ich szeregu znalazły się samochody spoza korporacji.

Część kierowców już dziś zapowiedziała, iż w przypadku nie wysłuchania ich postulatów, zamierzają powtórzyć akcję blokując w pierwszy dzień piłkarskich mistrzostw Europy Warszawę.TJ


Więcej na ten temat


Galeria
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia