Pan Guma nadal w konserwacji

04.07.2012
Po raz kolejny oddala się termin powrotu na praskie ulice jednej z najbardziej nietypowych i kontrowersyjnych obiektów - rzeźby Pana Gumy.

Rzeźba zaprojektowana przez Pawła Althamera przy czynnym udziale okolicznej młodzieży została ustawiona na Nowej Pradze w grudniu 2009 roku dla upamiętnia zmarłego kilka lat temu mieszkańca pobliskiej kamienicy.

Z uwagi na zły stan techniczny rzeźba w 2011 roku została zdemontowana z narożnika ulicy Stalowej i Czynszowe po czym trafiła do magazynu  Muzeum Sztuki Nowoczesnej gdzie czeka w kolejce na konserwację.

Naprawie będzie podlegała przede wszystkim głowa i szyja, która z uwagi na warunki atmosferyczne wymagała już pilnej konserwacji.

Chcemy aby pomnik wrócił na Pragę jak najszybciej - obiecuje w rozmowie telefonicznej Andino Velez z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które opiekuje się pomnikiem. I dodaje - do końca września 2012 wyrobimy się!


TJ

Więcej na ten temat


Sonda

Czy czekasz na powrót Pana Gumy?Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia