Bezpieczeństwo na Pradze Północ w 2012 roku

26.09.2012
25 września 2012 roku w Zespole Szkół nr 45 przy ulic Jagiellońskiej 7 odbyło się spotkanie poświęcone sprawom bezpieczeństwa i porządku publicznego na Pradze Północ.

W spotkaniu zorganizowanym przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Delegatury w dzielnicy Praga Północ na pytanie mieszkańców Pragi odpowiadali przedstawiciele Policji, Staży Miejskiej oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

Na początku Jarosław Kowal - kierownik delegatury Biura Bezpieczeństwa odniósł się do już wcześniej zgłoszonych spraw takich jak: picie w bramie i zaczepianie przechodniów na Okrzei 30, spożywanie alkoholu i bójki na Mackiewicza 3/5 oraz do kwestii wymiany chodnika na ulicy Ząbkowskiej i Targowej.

Jeśli chodzi o sprawy poprawy bezpieczeństwa to już od dziś na praskich ulicach mają się pojawić liczne patrole rekrutowane z młodych adeptów, którzy dopiero uczą się sztuki policyjnej. Natomiast sprawa ew. wymiany płyt chodnikowych na ulicy Ząbkowskiej i Targowej z uwagi na trwającą budowę II linii metra nie jest obecnie zasadna.

Nielegalny handel papierosami

W toku dalszej debaty największe emocji wzbudziła sprawa handlu papierosami bez znaku akcyzy przy Targowej 15, 68 oraz w weekendy na ulicy Namysłowskiej. Przedstawiciel Policji odpowiadający na zapytanie "Dlaczego nic z tym nie robicie" - pokreślił, iż cały czas prowadzone są w tym rejonie działania. Są zatrzymania na podstawie wykroczeń skarbowych. Jednocześnie z uwagi na szczupłość sił nie można nastawić się wyłącznie na zwalczanie handlu papierosami nie dbając o bezpieczeństwo na terenie całej dzielnicy.

Poznaj swojego dzielnicowego

Jedna z osób zaproponowała aby praktykowany na Mokotowie zwyczaj odwiedzania mieszkańców przez dzielnicowych wdrożyć również na terenie Pragi Północ. W udzielonej przez przedstawiciela policji odpowiedzi usłyszeliśmy, iż program był wdrażany w ramach tzw. "rozpoznania posesyjnego" i został zaniechany z uwagi, iż większość mieszkańców sobie tego nie życzyła i pisała skargi.

Na zakończenie spotkania zastępca burmistrza - Jarosław Sarna podkreślił, iż statystycznie mieszkańcy Pragi Północ mogą się czuć dużo bezpieczniej niż w innych dzielnicach.


TJ

Więcej na ten temat


Firmy i InstytucjeDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia