Trwa przebudowa ulicy Poligonowej

28.11.2012
Budowa ulicy PoligonowejDobiegają końca prace nad I etapem budowy ulicy Poligonowej na Gocławiu.

Do piątku powinny zakończyć się zasadnicze prace przy budowie ulicy Poligonowej na odcinku od ulicy Kompasowej do ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W czasie prowadzonych prac zostały wyburzone kolidujące z przebiegiem ulicy dwa murowane domy, przełożona instalacja podziemna, wytyczona ścieżka rowerowa, ustawiono nowe latarnie oraz - co wzbudza największe emocje wśród mieszkańców - zlikwidowano dzikie miejsca postojowe, których miejsce zajęła ścieżka rowerowa

Dodatkowo przy ulicy Kompasowej zbudowano kompaktowe rondo i wykonano chodnik, przy którym na pasie zieleni zasadzono krzewy i trawę.

II etap w przyszłym roku

Drugi etap przebudowy ulicy w kierunku ulicy Ostrobramskiej będzie realizowany w roku 2013. Jednak już dziś kończy się rozbiórka wyburzonego budynku przy Poligonowej 14, róg Latyczowskiej, który stał częściowo w pasie planowanej drogi i kolidował ze skrzyżowaniem.

"Obiekt był własnością m.st. Warszawy, dawno temu został wysiedlony ze względu na zły stan techniczny i stał z zamurowanymi oknami" - tłumaczy rzecznik dzielnicy Ewelina Buczyńska.

Nowopoligonowa?

Jaka będzie nazwa nowego odcinka ulicy? "Myślę, że zostaniemy przy nazwie Poligonowa (Nowopoligonowa była na potrzeby inwestycji), mieszkańcy dzwonili do nas i prosili aby nazwa pozostała bez zmian gdyż zmiana ulicy wiąże się z wieloma działaniami jak zmiana dowodów itd." - wyjaśnia Ewelina Buczyńska.


TJ

Więcej informacji


Galeria

Wasze komentarze

64x64

mieszkaniec Motorowa napisał:

Największy koszmar przeżywają mieszkańcy budynku Motorowa 2. Inwestycja przewiduje budowę ronda o średnicy 40m ( w odległości kilku metrów od budynku). Nie będzie bezpośredniego wyjazdu w kierunku ulicy Ostrobramskiej (obowiązujący kierunek jazdy w prawo. Jedna ze ścieżek rowerowych będzie przebiegała w pobliżu budynku. Ścieżka będzie się rozpoczynała od ul. Ostrobramskiej będzie miała swój koniec na ul. Motorowej. Budowa ronda powoduje zabranie części działki na której są zlokalizowane dwa parkingi. Oznacza to likwidację kilkudziesięciu miejsc parkingowych. Dwukrotnie złożyliśmy protest do władz gminy. Odpowiedzi są skandaliczne, nie ustosunkowują się merytowycznie do naszych zarzutów, są tylko wywodem prawnym z którego wynika, że władze gminy mogą wszystko zrobić i że mają mieszkańców i ich bezpieczeństwo w "wielkim poważaniu". Poprosiliśmy o spotkanie z władzami gminy - bez odpowiedzi. W terminie ustawowym zaskarżyliśmy decyję władz gminy do wojewody mazowieckiego. Następnego dnia nie czekając na decyzję wojewody wycięto kilkadziesiąt drzew wzdłuż ul. Poligonowej, a następnego dnia rozpoczęto prace drogowe. Jest zwykła samowola budowlana. U podstaw reform na początku lat 90 było to że samorządy lokalne będą wiedzały co im potrzeba. Wmawiano nam że decentralizacja władzy spowoduje że władza będze bliżej ludzi. Po latach widzimy jak się ta władza wyalienowała.
2013-05-21 08:43
64x64

mieszkaniec Poligono napisał:

Panowie projektanci nie będą korzystali z tej ulicy, więc im wszystko jedno jak z niej będą zadowoleni rowerzyści i piesi. Jest okres zimowy i mamy sytuację taką, że jezdnia rowerowa jest odśnieżona a chodnik nie! Jezdnia rowerowa jest pięknie wyasfaltowana i przebiega na zakręcie przy samym ogrodzeniu budynku Poligonowa 10 a "chodniczek" dla mieszkańców - to szerokość trzech płytek i znajduje się przy samej jezdni / na zakręcie!!! / Gmina go nie odśnieża. Piesi są zmuszeni chodzić po jezdni rowerowej! a co będzie latem? koszmarny odcinek przejścia dla pieszych, gdzie rozpędzony rowerzysta łatwo może wpaść na stojącego przechodnia, dziecko czy ledwo widocznego pieska !!! Ktoś, kto wymyślił takie rozwiązanie ścieżki rowerowej w tym miejscu, powinien mieć więcej wyobraźni i rozumu w głowie. Czujemy się osaczeni i zmuszeni do korzystania z tej pięknie wyasfaltowanej jezdni rowerowej pośrodku chodnika. Na chodniku znajdują się świeżo wbudowane słupy, latarnie, znaki drogowe. To koszmar dla mieszkańców a i rowerzyści nie będą zadowoleni z takich rozwiązań, bo na tym odcinku ulicy, przy rondzie Poligonowa, trzeba będzie rowerek prowadzić a nie z niego korzystać. Osoby, które zaakceptowały projekt oraz inżyniera, który odebrał budowę powinno się ukarać. Jak można na rondzie chodnik dla pieszego przeciąć jezdnią rowerową? W dwóch miejscach prawie koło siebie na tej jezdni powinny być narysowane pasy!Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w budowie na tzw skorzystanie z chodnika dla pieszego przy samym rondzie POLIGONOWA 10 - masakra !!!
2013-01-12 07:37
64x64

Obywatel X napisał:

Zgadzam się z innymi wpisami. Budowa wygląda jakby ktoś z gotowych szablonów w programie "projektowym" zaprojektował tą ulice. Nikt nie raczył być na miejscu czy choćby spojrzeć na mapę jak wygląda sytuacja. Jak sobie wyobrażają "inżynierowie" parkowanie przy poligonowej 1? Stworzono kilka!!!! miejsc parkingowych, a zlikwidowano możliwość parkowania na niezagospodarowanym odcinku. W zaprojektowanym rozwiązaniu wszyscy będą parkować wzdłuż jezdni rozjeżdżając zielony "sralniczek". Będzie jak zawsze w naszym cudownym kraju, droga jest - jest - no to pieniążki się należą.
2012-12-10 13:28
64x64

miszkaniec Poligonow napisał:

Proszę również o wyjaśnienie zabudowanego terenu jezdnią rowerową przy samym rondzie Poligonowa 10. W planach, nie przewidziano chodnika dla pieszych. Droga rowerowa jest usytuowana na miejscu byłego chodnika, na samym zakręcie zasłoniętym dodatkowo ogrodzeniem bloku. Aby obejść blok, jesteśmy zmuszeni korzystać z wyasfaltowanej drogi rowerowej. W tym miejscu w przyszłości może dojść do wielu kolizji pieszego z rowerzystą. Przy narożnej furtce, w centrum ogromnego ronda, dla mieszkańców pozostawiono 1,5 płytki chodnikowej. Prosimy o analizę tego miejsca. Jak z tego przejścia korzystać /gęsiego?/. Aby wyjść z budynku, osoby z wózkiem dziecięcym czy na wózku inwalidzkim są zmuszone wchodzić "pod koła rowerzysty". Prosimy o zdjęcia z tej lokalizacji /ulica rowerowa i chodnik/ blok Poligonowa 10 przy samym rondzie.
2012-12-01 16:49
64x64

Poligonowa 10 napisał:

Szanowna Pani Rzecznik ! Proszę się udać na budowę i rozejrzeć dookoła. Zlikwidowano miejsca postojowe w wyłożonych kostką brukową zatoczkach parkingowych pod blokami Poligonowa 2 i Poligonowa 10 w ilości około 40 stanowisk. Nie utworzono żadnego nowego parkingu w miejsce tych zlikwidowanych [nowy placyk pod blokiem Poligonowa 1 ma być placem manewrowym dla samochodów dostawczych - zresztą i tak mieści się tam co najwyżej 7 samochodów]. Jak budowano okoliczne bloki mieszkalne mniej więcej zachowano przepisy mówiące o ilości miejsc parkingowych do ilości mieszkań choć i tak było ich za mało, więc część mieszkańców była zmuszona parkowć poza zatoczkami. W tej chwili nie ma mowy o zachowaniu obowiązujących proporcji. Z braku możliwości zostawienia samochodu na parkingu, ludzie będą zastawiać nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Muszą gdzieś zaparkować w pobliżu swoich domów ! A przecież było dużo miejsca do zrobienia nowych parkingów. Wystarczyło jakoś rozsądnie zaplanować tę inwestycję. Wszyscy cieszyliśmy się, że będzie nowa ulica. Nikomu do głowy nie przyszło, że ktoś zaakceptuje takie rozwiązania. Do tego nie usunięto starych blaszanych garaży przy Kompasowej i zostawiono wysypisko śmieci pomiędzy nimi. Czy to nazywa sie uporządkowaniem terenu ? I ostatnie pytanie, które zadajemy na tym forum z braku odpowiedzi UD na nasze pismo - czy można jeszcze liczyć, że nasze protesty przyniosą tak oczekiwane utworzenie jakiegoś nowego parkingu w okolicy ?
2012-11-30 10:01

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia