12 grudnia otwierają Plac Szembeka

29.11.2012
12 grudnia otwarcie Placu SzembekaPo trwającej blisko dwa lata przebudowie, 12 grudnia 2012 roku nastąpi długo oczekiwane otwarcie Placu Szembeka na Pradze Południe.

Trwające od końca 2010 roku prace budowlane na terenie samego placu jak i pobliskich ulic są już na ukończeniu. Przed planowanym na 12 grudnia otwarciem zostało jeszcze tylko uporządkowanie terenu i ustawienie choinki, pod którą o godzinie 17.00 przy ciepłym posiłku odbędzie się wspólne kolędowanie.

Wizytówka Grochowa

Prace rewitalizacyjne placu objęły obszar od ul. Grochowskiej do ul. Osowskiej, pomiędzy ulicami Sztuki i Chłopickiego. Cała powierzchnia Pl. Szembeka wykonana została z granitu, który niestety miejscami nie pachnie nowością... Plac w nocy oświetlać będą lampy o ażurowych abażurach. Dodatkową atrakcją, którą będziemy mogli się cieszyć dopiero na wiosnę jest zainstalowana fontanna w formie dysz ukrytych w nawierzchni. Oczywiście nie zabraknie ławek, drzew oraz miejsc postojowych.

W przyszłości na placu planowane jest ustawienie pomnika gen. Piotra Szembeka.

Koszt prac, których wykonawcą był ZRiKDP wyniósł około 22 mln zł.

Warto dodać, iż zmienia się również otoczenie samego placu. Systematycznie odnawiana jest elewacja kościoła oraz sąsiadujące z nim kamienice.

Uroczyste otwarcie w przyszłym roku

Udostępnienie placu mieszkańcom 12 grudnia br. nie będzie jego oficjalnym otwarciem. Uroczyste jest planowane latem przyszłego roku, kiedy będzie cieplej - tłumacz rzecznik dzielnicy Ewelina Buczyńska.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria
Wasze komentarze

64x64

gabi napisał:

Co do "wrotki": takich drzew jak topole czy jarzębiny się nie sadzi, bo nie są żywotne. Ale 22 mln to lekko w beton wmurowuje(!) Na g. takie otwarcie... tylko dla elity.
2012-12-04 00:51
64x64

mieszkanka napisał:

Tyle kasy za takie betonowe paskudztwo i chińskie lampiony, które nie pasują do otoczenia i tylko psują widok na bardzo ładny kościół. I do tego brzozy śmieciuchy i kosmiczne ławki, na których grubsza osoba nie usiądzie. Jedna wielka MASAKRA!!!
2012-11-30 11:15
64x64

wrotki napisał:

paskudne! fajniejsze były topole, żywopłoty i jarzębiny z pochowanymi w ich cieniu ławkami.
2012-11-30 08:01
64x64

gonzal napisał:

Super, że coś będzie, acz zastanawia mnie ten koszt. 22 miliony? Tyle co chyba 1/7 mostu.
2012-11-30 00:44

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia