Osiecka znowu zielona?

Dodano: 04.12.2012, modyfikacja: 04.12.2012
Ulica Osiecka po przebudowieDobiega końca przebudowa ulicy Osieckiej. Nawiązując do dawnego klimatu ulicy w ostatnich dniach zostały posadzone nowe drzewa - 72 klony pospolite.

Remont ulicy, który rozpoczął się w połowie października br. i związana z nim wycinka całego urokliwego drzewostanu wzbudzała wiele emocji wśród mieszkanców tej kameralnej ulicy. Niektórzy z nich nie mogąc wyrazić swojego żalu i smutku za bezpowrotnie utraconą 60 - letnia aleją kasztanową zapalali na ściętych drzewach znicze.

Obecna ulica Osiecka zmieniła się nie do poznania. Wymieniono chodniki, krawężniki, ustawiono  nowe latarnie. Wykonano też tak potrzebne odwodnienie. Przy posesjach wytyczono miejsca postojowe. Ulica po modernizacji zyskała nową nawierzchnię, jest wyraźnie szersza co zapewne ułatwi komunikację w tym rejonie.

Utracony klimat

Niestety, to co nadawało klimat tej uliczce zostało utracone. I choć nowe zasadzone klony będą rosły szybko to jeszcze minie wiele lat zanim ulica nawiąże klimatem do poprzedniej...  Trochę niepokoi fakt, iż nowe drzewa zostały posadzone na przełomie listopada i grudnia czyli już znacznie po najbardziej optymalnym terminie do przeprowadzenia takiej operacji - jakim jest październik. Czy ich system korzeniowy zdoła się rozwinąć przekonamy się dopiero wiosną...

Remont Osieckiej był niewątpliwie potrzebny. Sami mieszkańcy tego oczekiwali zwracając się do władz dzielnicy, jednak jego skala, brak przeprowadzonych konsultacji społecznych i zakres na pewno pozostaną na długo w pamięci zarówno mieszkańców jak i urzędników.

Koszt przebudowy ulicy wyniósł około 1,5 mln zł. Wykonawcą prac było Konsorcjum Firm - Lider - GRANAR Sp. z o.o., INVEST AG Sp. z o. o.

TJ


Więcej na ten temat


Galeria

Wasze komentarze

64x64

mikado333 napisał:

da się śmigać ale jak jest wąsko i kiepska jezdnia to jak? mądralo. Dzisiaj własnie około godz.16.00 pan jadący srebrną skodą sprawdzał przyczepność na Osieckiej no i co z tego że dziecki wracały ze szkoły -pan i władca sobie jechał i już ....
2012-12-07 16:48
64x64

p napisał:

mikado, po jednokierunkowych to się nie da śmigać?
2012-12-06 20:08
64x64

mikado333 napisał:

W nawiązaniu do wypowiedzi rutka .Chcę poinformować ,że miejsc postojowych na całej ulicy jest mniej niż było a tam gdzie do tej pory mieszkańcy cieszyli się zielenią i malutkimi ogródkami przez domami teraz też się cieszą bo oto mają nowe miejsca postojowe a ludzie przechodząc zaglądają im wprost do mieszkań. No i oczywiście przejazd będzie znakomity ,ponieważ większość okolicznych uliczek zrobiona jest jednokierunkowa a tylko po Osieckiej będzie można śmigać do woli ile fabryka dała.
2012-12-05 19:32
64x64

Kasia napisał:

Na nowych chodnikach Osieckiej walają się psie kupy w ilości hurtowej - stare nawyki nie przeminęły. Chętnie zaprosiłabym tu straż miejską. Przydałyby się też kosze na śmieci, bo na całej Osieckiej nie ma ani jednego!
2012-12-05 16:14
64x64

rutek napisał:

Miejsca postojowe powstały wzdłuż całej ulicy a nie tylko przed nowo budowanym budynkiem więc zyskali wszyscy. Drzewa na wiosnę ładnie się zazielenią i zupełnie inaczej będzie wyglądała cała ulica i moim zdaniem będzie dużo lepiej się prezentować niż przed remontem. No i zyska na funkcjonalności bo przejazd nią do tej pory nie należał do najprzyjemniejszych (stan nawierzchni). Drzew oczywiście szkoda bo tworzyły fajny klimat ale zwalanie wszystkiego na developera jest lekką przesadą.
2012-12-05 10:34
64x64

mikado333 napisał:

Oczywiście najwięcej zyskał developer - powstało sporo miejsc parkingowych dziwnym trafem w okolicy nowo budowanego domv . Znaczy níe trzeba jvż kombinować gdzíe postawić samochód a miejsce w garażu przecież kosztuje i to níe mało. Gratuluję.
2012-12-05 09:11

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia