Handel nielegalnymi papierosami wciąż trwa

19.12.2012
Tylko od początku grudnia br. Straż Miejska w wyniku przeprowadzonych kontroli na ulicy Targowej i w rejonie Placu Wileńskiego zabezpieczyła ponad 800 paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Walka z wiatrakami

Choć kontrole przeprowadzane wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w ostatnim okresie nieco się nasiliły, na nielegalnie handlujących wciąż nie robią dużego wrażenia. Na swoje dawne miejscu wracają jak strażnicy odjeżdżają. Nierzadko dochodzi d o sytuacji gdy jedna osoba jest kontrolowana kilka razy w ciągu jednego dnia. I tak od miesięcy...

25 września br. w czasie debaty nad stanem bezpieczeństwa na terenie Pragi Północ był to jeden z szerzej omawianych punktów spotkania, na którym przedstawiciel Policji odpowiadający na zapytanie jednego z mieszkańców:"Dlaczego nic z tym nie robicie" - pokreślił, iż cały czas prowadzone są w tym rejonie działania. Są zatrzymania na podstawie wykroczeń skarbowych. Jednocześnie z uwagi na szczupłość sił nie można nastawić się wyłącznie na zwalczanie handlu papierosami nie dbając o bezpieczeństwo na terenie całej dzielnicy.

Osobom zatrzymanym, z których większość stanowią obcokrajowcy grozi grzywna i do 3 lat więzienia. Zabezpieczony towar jest przekazywany do Urzędu Celnego na Utracie.


TJ

Więcej na ten tematDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia