Teatr Konsekwentny opuszcza Pragę

23.01.2013
Teatr Konsekwentny skończył 15 latTylko niecały rok trwała praska przygoda Teatru Konsekwentnego Koneser. Właśnie zapadła decyzja o jego przeprowadzce na ulicę Litewską.

Istniejący od 15 lat alternatywny Teatr Konsekwentny przestrzeń przy Ząbkowskiej 27/31 wynajmował od prywatnej firmy BBI Development, która dawną fabrykę przekształca od kilku lat w kompleks mieszkaniowo-usługowy.

"Będziemy na Pradze taką teatralną wyspą, obok teatru Powszechnego i Rampy. Bardzo liczymy na to, że w działania teatru uda się włączyć miejscową społeczność, zwłaszcza młodzież"  - opowiadał w marcu 2012 roku Adam Sajnuk z Teatru Konsekwentnego.

Kultura jeszcze wróci?

Coś nie zagrało i teatr opuszcza praskie mury Konesera. "Teatr sam podjął decyzję o tym, że się przenosi. Nigdy nie mówiliśmy, że będziemy tam budować teatr. Najważniejsze dla nas jest zadanie inwestycyjne. Jak je zakończymy, to pomyślimy o kulturze w Koneserze. Wszystko zależy od tego, kto się do nas zgłosi" - tłumaczył dla TVN Warszawa Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

TJ


Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia