Nowa odsłona grochowskiego antykwariatu

02.02.2013
Aktykwariat Grochowski w środkuWspółczesne i stare, poszukiwane i nieco zapomniane książki można dostać w grochowskim antykwariacie na ul. Kickiego 12.

Antykwariat od listopada 2012 r. mieści się w budynku akademika na ul. Kickiego, dokąd przeniósł się z Bazaru Szembeka. Istnieje od 2004 r. a jego właścicielem jest Marek Łączyński miłośnik książek, którego praca jest jednocześnie pasją. Prowadzi go wraz z żoną oraz jednym pracownikiem.

Zaglądają tu stali klienci, odwiedzający lokal jeszcze w poprzedniej lokalizacji, studenci oraz osoby poszukujące konkretnych wydawnictw, które znalazły np. przez internet, gdyż lokal posiada także swoją stronę internetową.

A znaleźć tu można wszystko – od podręczników i książek dla dzieci i młodzieży po beletrystykę, słowniki, poradniki i literaturę w językach obcych - wszystko w miarę tanie - jak na antykwariat przystało. Ale nie tylko książki – wchodzących zaskakuje obecność np… zegarków, starych telefonów i sprzętów RTV, obrazów, rycin, płyt CD i winylowych, kaset magnetofonowych oraz różnych bibelotów. Wszystko to wyeksponowane na starych, pięknych meblach.

Lokal posiada też ciekawy wystrój – regały ustawione są w zacisznych wnękach wyłożonych na ścianach i suficie słomianymi matami. To daje wrażenie ciepła, ciszy i przytulności- wręcz wymarzonej atmosfery do czytelniczych poszukiwań.

Po ubiegłorocznej przeprowadzce przybyło też miejsca – obecnie powierzchnia liczy 236 metrów kwadratowych, co pozwala na lepszą ekspozycję książek stłoczonych poprzednio w ponad dwukrotnie mniejszym lokum.

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 9-19
sobota 9-15


KJ

Więcej na ten temat


Firmy


GaleriaWasze komentarze

64x64

Marek Ł. napisał:

Bardzo dziękuję! Starałem się ocieplić mocno wyeksploatowane wnętrza nowego lokalu. A czy się udało - zapraszamy wszystkich na rekonesans.
2013-02-03 18:33
64x64

Czytelnik napisał:

Jest naprawdę klimatycznie, byłem już w nowej siedzibie. Panie Marku mam nadzieję,że klienci będą tak chętnie przychodzić jak na Szembeka.
2013-02-03 17:00

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia