Koniec wertepów na Chrzanowskiego. Ruszył przetarg

15.03.2013
Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną w Warszawie.

Ulica Chrzanowskiego w Warszawie

Położona w części przemysłowej Grochowa ulica Wojciecha Chrzanowskiego kojarzona jest głównie z powodu fatalnego stanu jej nawierzchni - i nic w tym dziwnego, skoro ułożona na początku lat 50-tych betonowa kostka tzw. trylinka przetrwała do dnia dzisiejszego w niezmienionej formie ponad 60 lat... 

Przewidziany zakres robót obejmuje budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną o długości 733,99 m. Ulica o nowej nawierzchni z asfaltobetonu zmieni się nie do poznania. Po dwóch stronach zostaną wykonane nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada nowe oświetlenie całej ulicy wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

W czasie prowadzonych prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

54 drzewa do wycinki

Ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzew. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.


TJ/UD

Więcej na ten temat


Galeria


Ulica Chrzanowskiego przed przebudową

Wasze komentarze

64x64

t napisał:

czekam az ta sciezka bedzie polaczona z jakas inna np na szaserow bo na razie to widze ze sie nagle zaczyna i bedzie "nagle" konczyc :))
2013-08-23 15:36
64x64

Michał napisał:

Zastanawia mnie obrona drzew. Sam mieszkam przy Chrzanowskiego od wielu wielu, droga od lat prosi się o remont. Jak napisano założeniach do przetargu usuniete mają być drzewa chore powtarzam CHORE itp a nasadzone nowe w liczbie wiekszej niż drzewa wycięte(no chyba że babcie rzucą się po drzewka by posadzić je na działeczkach). Może warto czasami poczytać a nie ciągle narzekać. Pamiętam kilka lat temu po wichurze jak konary wyladowały na ziemi.
2013-06-13 11:12
64x64

kolkol napisał:

Szkoda drzew :(. Kiedyś mieli robić tunel pod torami, od Wiatracznej na drugą stronę. kto wie może się przygotowują robiąc najpierw jakiś sensowny dojazd.
2013-06-10 17:14
64x64

RJW napisał:

A jaki będzie kontekst tej ulicy nic nie piszą. Przecież nie może być to dalej taki szeroki pas nie wiadomo dokąd. A ścieżką rowerową to się naprawdę wzruszyłem. Po co?
2013-03-29 18:24
64x64

Grochów od urodzenia napisał:

PO CO wycinać drzewa?!? Nie zagrażają zdrowiu ani życiu mieszkańców. Nie zgadzam się. Stanowcze nie dla wycinki i sadzenia nowych doskonałych co do milimetra drzewek...NIE!
2013-03-22 16:32
64x64

Tomala napisał:

Cieszę się, że asfalt, ale ścieżka rowerowa pewnie z kostki bauma...
2013-03-15 21:47
64x64

Marek napisał:

Na początku ucieszyłam się z długo oczekiwanego remontu mojej ulicy. Radość przeszła mi pod koniec tekstu, który zapowiada wycinkę drzew. Niby jakie względy przemawiają za ich wycinką?! Sama ulica jest szeroka, po jej obu stronach parkują samochody, a autobusy, a nawet TIRy dojeżdżające do Mieszka, hurtowni mleczarskiej czy stacjonujące na bazie MPT i tak nie mają najmniejszego problemu z przejazdem. Ścieżka rowerowa? Skąd dokąd? Kiedy zostanie włączona do sieci innych ścieżek? Nawet jeśli przepisy nakazują jej budowę, to wystarczy przeznaczyć na nią jeden z chodników po stronie bloków, a drugi zostawić dla ruchu pieszych. Teraz mamy piękną zadrzewioną aleję, a chcą nam zafundować betonową pustynię? To ja już wolę moją trylinkę z drzewami, niż nowy asfalt bez. Zostawcie nam drzewa! Popieram :)
2013-03-15 20:48
64x64

Włodek napisał:

Asfalt na Chrzanowskiego - tak. Wycinka drzew - stanowcze NIE !!!
2013-03-15 20:26
64x64

nurmi napisał:

Nareszcie! :) szkoda tylko wycinki drzew, mam nadzieję, że trochę ich zostawią...
2013-03-15 09:44
64x64

Grochowiak napisał:

Na początku ucieszyłam się z długo oczekiwanego remontu mojej ulicy. Radość przeszła mi pod koniec tekstu, który zapowiada wycinkę drzew. Niby jakie względy przemawiają za ich wycinką?! Sama ulica jest szeroka, po jej obu stronach parkują samochody, a autobusy, a nawet TIRy dojeżdżające do Mieszka, hurtowni mleczarskiej czy stacjonujące na bazie MPT i tak nie mają najmniejszego problemu z przejazdem. Ścieżka rowerowa? Skąd dokąd? Kiedy zostanie włączona do sieci innych ścieżek? Nawet jeśli przepisy nakazują jej budowę, to wystarczy przeznaczyć na nią jeden z chodników po stronie bloków, a drugi zostawić dla ruchu pieszych. Teraz mamy piękną zadrzewioną aleję, a chcą nam zafundować betonową pustynię? To ja już wolę moją trylinkę z drzewami, niż nowy asfalt bez. Zostawcie nam drzewa!
2013-03-15 09:39

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia