Skejtowcy oblegają Plac Szembeka

27.04.2013
Nie mogło być inaczej. Odnowiony Plac Szembeka ze szlifowaną jasną powierzchnią betonowych murków szybko został zauważony przez deskorolkarzy - i dobrze, ponieważ, jak zapowiadały władze dzielnicy - "Plac Szembeka miał tętnić życiem".

Deskorolkowcy na Placu Szembeka
Deskorolkowiec inaczej postrzega miasto. Gdy widzi murek, chce z nim coś zrobić. "Jazda na desce to dobra odskocznia od codziennego życia" - mówi Piotr, który wraz z kilkoma kolegami przyjechał na Grochów z dalekiego Ursynowa i dodaje: "Człowiek kończy pracę, różnie jest, po dwóch godzinach na desce człowiek się totalnie odstresowuje i można dalej coś myśleć..."

Dobre miejsce!

Pod koniec lat 80-tych XX wieku jeżdżono pod Dworcem Centralnym od strony PKiN. Wkrótce ulubionym miejscem stała się "wyzwolona" przestrzeń wokół budynku KC PZPR i placyk pod nieistniejącym już kinem Capitol. Obecnie najpopularniejszą skejtową miejscówką są schodki pod pomnikiem Witosa. A jak jest postrzegany Plac Szembeka?

"Tutaj zapowiada się całkiem nieźle. Jest dobra nawierzchnia, wykonanie bardzo fajne. Ciekawy projekt. Na pewno ktoś niegłupi to wymyślił. Te murki mogą posłużyć na deskę i się szybko nie zniszczą, ponieważ jest dobrze zrobione, widać, że to nie jest szmelc" - mówi Piotr.

Dla doświadczonych

Imponujące triki, ślizgi na deskorolkach można podziwiać na grochowskim placu praktycznie każdego pogodnego dnia późnym popołudniem. Miejsca starczy dla każdego, jednak aby wykonywać bardziej skomplikowane figury trzeba mieć odrobinę talentu i co najmniej rok doświadczenia w jeździe na desce.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Deskorolkarze na Placu SzembekaDeskorolkarze na Placu SzembekaDeskorolkarze na Placu Szembeka

Sonda

Deskorolkarze na Placu Szembeka?Wasze komentarze

64x64

ja napisał:

i bardzo dobrze w końcu jakiś normalny, życiowy burmistrz, a chłopaki zamiast stać na klatkach palić papierosy i pić, w najlepszym przypadku, piwo i obrzucać wulgaryzmami przypadkowo napotkanych ludzi, albo co gorsza bić, mogą z pasją spędzać czas wolny :-)
2013-04-28 20:04
64x64

ms napisał:

szkoda tylko tej zieleni ktora byla wczesniej
2013-04-27 20:56

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia