Trwa modernizacja Lubelskiej 23

11.06.2013
Modernizacja zaniedbanej przez wiele lat kamienicy przy Lubelskiej 23 na Kamionku idzie pełną parą. Jeśli nie dojdzie do niespodziewanych komplikacji nowi lokatorzy wprowadzą się do gruntownie przebudowanego budynku już pod koniec tego roku.

Lubelska 23 w trakcie przebudowy

Najtrudniejsze roboty mamy już za sobą

W czasie prowadzonych od sierpnia ubiegłego roku przez przez firmę F.B.I TASBUS prac udało się wykonać wszystkie zaplanowane do dziś działania. Rozebrano stary dach, który po nadbudowie doposażono w mieszkalną część poddasza. Wymieniono wszystkie drewniane stropy zastępując je nowymi stropami WPS. Taki sam los spotkał nadproża okienne starego typu, które zastąpiono dwoma ceówkami. Dokonano również podbicia fundamentów, co przy 100 - letniej kamiennicy jest operacją wymagającej dużej uwagi.

"Cały czas prowadzimy monitoring budynku, osiadania i monitoring rozwarcia rys. Na początku przy rozpoczęciu robót konstrukcyjnych jeden pomiar wykazał niewielki odchył ale to się uspokoiło i następne nic nie wykazały" - mówi kierownik budowy inż. Piotr Kaliński.

W budynku będzie 28 komunalnych lokali mieszkalnych i jeden lokal usługowy. Obiekt zostanie wyposażony w windę, do której budowy została wykorzystana jedna z dwóch klatek schodowych. Aby dodatkowo wzmocnić konstrukcję kamienicy przeprojektowano materiał, z którego został wykonany szyb windowy zastępując cegły żelbetonem.

Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych będzie posiadał łazienkę w każdym lokalu oraz wszystkie niezbędne instalacje. Zostaną odtworzone balkony a na kolorowej elewacji, pod którą znajdzie się 10 - cio centymetrowa warstwa styropianu, zachowano istniejący przed remontem znak krzyża.

Budki dla jerzyków

Nie zapomniano o sympatycznych ptakach - jerzykach, dla których na ścianie wschodniej i południowej zamontowano 25 specjalnych budek.

Finał na jesieni

Zakończenie prac przewidziano pod koniec listopada. Koszt przebudowy, która jest finansowana ze środków Urzędu Praga Południe wynosi 4 053 319 zł.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Lubelska 23 w czasie przebudowyLubelska 23 w czasie przebudowyLubelska 23 w czasie przebudowy

Wasze komentarze

64x64

gimbus napisał:

Osobą? Jaką znowu osobą? "osobą niepełnosprawnym"? A może jednak "osobom niepełnosprawnym"? G. to jak rozumiem skrót od "gimnazjum"?
2014-03-04 18:20
64x64

Adam G. napisał:

Jeden minus brak dostępu osobą niepełnosprawnym do obiektu usługowego :(
2014-01-19 12:08
64x64

warszawiak napisał:

Super!!! Tylko dlaczego komunalny ? Jak ktoś dostaje za darmo to wiadomo, że nie szanuje i za chwilę będzie znów ruina, ale spokojnie władze za nasze pieniądze wyremontują... i tak się to kręci
2014-01-19 11:06
64x64

koko napisał:

"Zostaną odtworzone balkony a na kolorowej elewacji, pod którą znajdzie się 10 - cio centymetrowa warstwa styropianu" styropian kolorowa elewacja? groszek czy jajeczniczka? ludzie to mają hopla z tymi kolorami, każdy budynek w styropianie i w jakimś zrytym kolorze. wszystko od sasa do lasa
2013-06-14 14:35

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia