Przeniosą poniemiecki bunkier

13.06.2013
Odkryty niespodziewanie poniemiecki bunkier czeka wkrótce przeprowadzka. Po przeszło 70 latach opuści na zawsze mury zabytkowej stacji trafo, po czym zostanie ustawiony w nowym docelowym miejscu - na terenie Soho Factory przy Mińskiej 25.

Stacja trafo na Mińskiej


Bunkier ocalony

Jak informowaliśmy miesiąc temu, w akcję ratowania zagrożonego zniszczeniem w czasie budowy nowej inwestycji bunkra czy też - żeby powiedzieć bardziej właściwie - stanowiska strzelniczego włączył się burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski.

Jak ustalono w trakcie majowego spotkania rozważano dwa warianty rozwiązania zaistniałej sytuacji: pierwszy wariant, w którym obiekt pozostaje na swoim dotychczasowym miejscu wymagał modyfikacji planów architektonicznych przez inwestora a drugi - opracowania koncepcji, planu technicznego jak przenieść taki obiekt, jak to sfinansować oraz kto będzie pokrywał koszty itd.

Jednak przeprowadzka


W czasie dzisiejszego spotkania Andrzej Pańkowski - przedstawiciel firmy Rogowski Development pozytywnie odniósł się do propozycji burmistrza aby bunkier przenieść na pobliskie tereny Soho Factory. Warto zaznaczyć, iż już kilka dni wcześniej Tomasz Kucharski spotkał się z Rafałem Bauerem - prezesem Soho Factory, który wyraził chęć przyjęcia bunkra na swój teren.

Andrzej Pańkowski zapowiedział pomoc firmy Rogowski Development w realizacji przeniesienia bunkra.
 
"Myślimy o tym aby zrobić uroczystość przeniesienia bunkra, wiemy jak bardzo mieszkańcom zależy na tym aby bunkier pozostał w dzielnicy" - mówi rzeczniczka urzędu Ewelina Buczyńska.

O terminie przeprowadzki, jak i dalszych szczegółach będziemy informować. Na dziś jedno jest już przesądzone - historyczny obiekt nie zostanie zniszczony i nadal będzie obecny na terenie Pragi Południe.
 

TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Bunkier zostanie przeniesiony

Wasze komentarze

64x64

Tomek napisał:

Developer ma przenieść obiekt i ma się do tego odpowiednio przygotować.
2013-06-16 23:30
64x64

warschauer44 napisał:

Ja jestem ciekaw jednego, jak państwo widzą przeniesienie tego schronu? To jest mydlenie oczu i tyle, obiekt z Mińskiej nie jest schronem wybudowanym z betonu zbrojonego tylko z cegły jak zresztą widać, a przeniesienie tego wiązać się może z wieloma problemami na które nie sądzę aby czy deweloper czy urząd dzielnicy wydał dość duży nakład finansowy.
2013-06-16 22:01

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia