Kobielska jednokierunkowa? Decyzja wkrótce

15.06.2013
Czy ulica Kobielska na odcinku od Wiatracznej do Garwolińskiej stanie się drogą jednokierunkową? Odpowiedź to na pytanie, jak i możliwy zakres zmian poznamy już niedługo.

Ulica Kobielska na Grochowie
Kilka lat starań

Radny Sławomir Kalinowski pierwszą interpelację w sprawie ułatwienia życia okolicznym mieszkańcom i zmiany organizacji ruchu tak, aby ulica Kobielska była drogą jednokierunkową na odcinku od Wiatracznej do ks. Jana Flazińskiego wysłał dokładnie 2 września 2008 roku.

Jak pamiętamy trwała wówczas budowa potężnego budynku Galerii Grochów przy Kobielskiej 23 i to właśnie ta inwestycja była powodem tego, iż żadne zmiany nie zostały wówczas wprowadzone. W kolejnej złożonej interpelacji jako powód podano: "skorelowanie działań z przebudową ulicy Wiatracznej".

Dziś jak wiemy, przebudowa ulicy Wiatracznej z uwagi na koszty nie nastąpi przed 2020 rokiem a jedynym śladem po tych ambitnych planach są betonowe elementy ustawione na Kobielskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Wiatraczną. Co ciekawe zostały one ustawione zgodnie z decyzją miejskiego inżyniera ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa np. poprzez uniemożliwienie parkowania samochodów w pobliżu skrzyżowania. Elementy te mają zostać usunięte wraz z przebudową ulicy Wiatracznej.

Decyzja wkrótce?

"Uważam, że do czasu rozpoczęcia przebudowy ulicy Wiatracznej można doraźnie zmienić reorganizację ruchu na ul. Kobielskiej, co nie wymaga wielkich nakładów, a zdecydowanie ułatwi życie mieszkańcom pobliskich budynków" - pisze Sławomir Kalinowski.

31 maja 2013 r. w udzielonej odpowiedzi Urząd Dzielnicy Praga Południe poinformował, iż temat wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ulicy Kobielskiej będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Andrzej Wójcik, naczelnik Wydziału Infrastruktury, z którym udało nam się porozmawiać wyraża zainteresowanie tematem i wstępnie mówi o jednokierunkowej Kobielskiej na odcinku od ul. Wiatracznej aż do ul. Wspólna Droga, uwzględniając fragment ulicy Osowskiej.

Mieszkańcy podzieleni

"Ja tutaj mieszkam na Osowskiej. Przejazd Kobielską to jest makabra. To bardzo dobrze, że chcą to wprowadzić. Powinien być jeden kierunek ruchu i koniec" - mówi pan Andrzej, emerytowany zawodowy kierowca MZK.

"Jak przebudują Wiatraczną to czemu nie? Ciężko się minąć ale jeszcze się da. Ja bym poczekał ze zmianami" - mówi młody kierowca z bloku przy Kobielskiej.


TJ

Więcej informacji


Galeria


Ulica KobielskaUlica Kobielska

Sonda

Twoim zdaniem ulica powinna być jednokierunkowa na odcinku?Wasze komentarze

64x64

Arek napisał:

Pomysł raczej nie przemyślany. W pobliżu są 4 parkingi z wolnymi miejscami, więc nie jest tak, że nie ma gdzie parkować. Owszem lepiej jest parkować za darmo... Na odcinku pomiędzy Flazińskiego a Garwolińska jest sporo miejsc parkingowych oraz garaż naziemny. W tym miejscu stoi najwięcej samochodów i teraz te wszystkie samochody muszą jechać przez Kobielską co w widoczny sposób zwiększa ruch w tym miejscu. A przez ulicę przechodzi sporo rodzin z dziećmi do pobliskiego parku oraz Kościoła. Ta idiotyczna zmiana nie tylko w niczym nie pomaga co w widoczny sposób zmniejsza bezpieczeństwo pieszych. No i rowerzyści, też maja jeździć na około? Bo SM już się czai na każdym rogu z mandacikami.
2014-09-14 21:22
64x64

kierowca z grochowa napisał:

A dlaczego nie zadbac o miejsca parkingowe, tylko od razu isc na latwizne i zamykac jeden kierunek??? Przeciez golym okiem widac, ze ulica jest wystarczajaco szeroka, a problem tkwi w duzej liczbie samochodow parkujacych wzdłuz kraweznika.
2014-09-14 19:55
64x64

Zawiedziona Mieszkan napisał:

Totalna głupota ..... Pan Kalinowski nie pomógł mieszkańcom, tylko utrudnił . Teraz aby dojechać z parkingu przy Garwolińskiej musimy jechać Grochowską lub Szaserów aby dojechać do własnego domu ....ale co tu dużo mówić i pisać ... Nasza Rada Nadzorcza miała i ma zawsze debilne pomysły ..... Prezes u nas już nie mieszka na osiedlu, więc nic Go to nie obchodzi , a Prezes Kalinowski .... to jest jedna wielka KPINA.... ciekawe co jeszcze wymyślą jeśli chodzi o udogodnienia dla SWOICH MIESZKAŃCÓW .....
2014-09-01 18:53
64x64

Piotr napisał:

Decyzja kuriozalna! Podjęta po 6 latach zastanawiania się?!?!? Czy panowie Sławomir K. - radny i Andrzej W. - naczelnik mogliby wskazać choć 1 przesłankę uzasadniającą tą decyzję? Przecież to utrudnienie, a nie ułatwienie!!! Samochody z Galerii, w tym ciężarowe i dostawcze oraz samochody z parkingów zlokalizowanych przy kobielskiej zamiast wyjeżdżać najkrótszą drogą do Wiatracznej będą krążyć między budynkami po progach zwalniających. Dla mieszkańców większy hałas i spaliny. Bezsens! Gratuluję bezmyślności.
2014-08-20 15:16
64x64

XYZ napisał:

Totalna głupota! Oczywiście zamiast ułatwic władze utrudniają nam życie. Będziemy się odwoływać wspólnotą, takiego rozwiązania nie chcemy. Niech postawią zakaz parkowania na jezdni, KObielska będzie szersza.
2014-08-14 21:13
64x64

Michał P napisał:

Wszystko ładnie tylko ulica na tym odcinku ma ograniczenie do 30 km/h i jest doskonała do jazdy rowerem. Ustawienie drogi jednokierunkowej spowoduje, że rowerzyści będą łamać prawo jadąc pod prąd w kierunku ulicy Wiatracznej. Niestety w projekcie organizacji ruchu nie uwzględniono wszystkich stron korzystających z ulicy.
2013-06-28 11:16
64x64

Mieszkaniec napisał:

Kto wpadł na tak "genialny" pomysł??? Co to usprawni czy ulepszy? Dzięki temu, że jest dwukierunkowa to utrudnia życie mieszkańcom?... Co za bzdury ten radny pisze. Masz w ogóle samochód? Ludzie będą jeździć do pracy do ronda przez kobielską, garwolińską i w sam korek na grochowskiej tak?... Albo, żeby wjechać do domu trzeba będzie jechać wiatraczną, szaserów, garwolińską i o, po zrobieniu jednego kółka już jesteśmy pod domem, tak?
2013-06-21 18:51
64x64

dora napisał:

od kiedy to Kobieska dobiega do Wspólnej Drogi ????
2013-06-16 23:24
64x64

Grzegorz Ciegotura napisał:

Jak zwykle przy takich zmianach na szybko nie zostaną uwzględnione potrzeby wszystkich użytkowników ruchu. Czy wprowadzona nowa organizacja ruchu przewiduje poruszanie się rowerem pod prąd? Skoro naczelnik Wydz Infrastruktury cyt"wyraża zainteresowanie" i mówi o jednokierunkowej Kobielskiej to proszę przedstawić na lamach tego portalu swoja wizje zmiany org ruchu żebym nie musiał występować pisemnie do w/w wydziału korzystając z dostępu do informacji publicznej o szczegóły i skorzystali z tego mieszkańcy Kobielskiej.
2013-06-16 07:45
64x64

Łukasz A napisał:

Bez przesady! Nie ma takiej tragedii, czasami przy mijaniu trzeba się przytulić do zaparkowanych samochodów, ale problemów większych z przejazdem nie ma.
2013-06-15 22:44

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia