Stacja znika, bo "dzwonią dzwonkami"

28.06.2013
Z uwagi na protesty mieszkańców stacja roweru miejskiego Veturilo ustawiona obecnie na rogu ulic: Walecznych i Peszteńskiej na Saskiej Kępie zostanie przeniesiona w inne miejsce. Jakie? Możesz pomóc w wyborze nowej lokalizacji głosując w sondzie.

Stacja Veturilo na Walecznych
"Dzwonią dzwonkami..."

Przeniesienie stacji z uwagi na protesty mieszkańców to wyjątkowa sytuacja, z którą operator systemu spotkał się po raz pierwszy. Co ciekawe, protest zaledwie dwóch osób musiał być na tyle intensywny, iż zdecydowano się na krok ostateczny - zabrania stacji i ustawienia jej w nowym miejscu.

Może ktoś jest ciekawy jaki był zarzut zgłoszony przez protestujących mieszkańców? Otóż, jak wyjaśnił Artur Tondera z Sekcji Rozwoju Ruchu Rowerowego ZTM cytując kluczowy fragment listu: "Od 22 do 3-4 nad ranem zbierają się grupy i rodziny, żeby hałasować i dzwonić dzwonkami".

Jest to to tyle dziwne, iż system Veturilo nocą notuje przeciętnie zaledwie 3-4 wypożyczenia. A więc może nie wypożyczają tylko stoją przy stacji i dzwonią?

Tak czy inaczej stacja powędruje w inne miejsce, które można wybrać głosując w sondzie: https://www.facebook.com/questions/494232357312234

TJ

Więcej na ten temat





Wasze komentarze

64x64

Grzegorz Ciegotura napisał:

Dzwonią dzwonkami ??? lepiej im będzie jak pozostaną pod oknami blacho smrody z włączonymi silnikami!! Pogratulować głupoty mieszkańcom .
2013-06-30 07:09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia