Spacer i konsultacje na Stadionie Narodowym

13.09.2013
Chcesz wiedzieć co się będzie działo się wokół Stadionu Narodowego? Masz  pomysły i szukasz przestrzeni do ich realizacji? Chcesz mieć wpływ na to, jak można zmienić tę część miasta? - mieszkańcy dzielnicy Praga Północ wypowiedzą się w tej sprawie podczas niedzielnego spaceru dookoła Stadionu Narodowego.

Stadion Narodowy w Warszawie
Po pierwsze ptaki!

Najpierw - korzystając z ptasich atlasów, które nieodpłatnie wręczymy Uczestniczkom i Uczestnikom – poznamy ptaki gnieżdżące się w sąsiedztwie Stadionu oraz te, które zaglądają tam tylko czasem. Oczywiście ptaka dojrzeć to nie sprawa prosta. Dlatego skorzystamy z  lornetek, która ułatwią...
podglądactwo. Przewodnik opowie również o innych zwierzętach, które można spotkać w tym rejonie, jak i pobliskiej Wisły. Po zakończonym spacerze zapraszamy Państwa do włączenia się w dyskusję, która odbędzie się na terenie Stadionu Narodowego oraz drobny poczęstunek. Będzie też można wziąć udział w warsztacie podczas którego powstaną budki lęgowe dla ptaków. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzyma książkę „Ptaki w lesie, parku i ogrodzie” Detlefa Singera.

Wycieczka jest elementem konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania przestrzeni wokół Stadionu Narodowego. Odbywa się w ramach projektu „Wspólny Narodowy”. Wydarzenie dla mieszkańców dzielnicy Praga Północ organizuje kolektyw Sie-Je w Mieście oraz stowarzyszenie Ptaki Polskie.

CZAS: niedziela, 15 września, godz. 10-12
MIEJSCE: zbiórka - brama przy skrzyżowaniu Al. Zielenieckiej i Al. Poniatowskiego. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny.
Zapisy pod adresem: siejewmiescie.waw@gmail.com
Dodatkowe informacje pod nr telefonu:  530 477 700

PROJEKT „Wspólny Narodowy”. 
Powstał po to, aby mieszkańcy dzielnic Pragi Północ, Pragi Południe oraz Śródmieścia mieli okazję do zastanowienia się i wypowiedzenia na temat tego, co powinno się dziać w najbliższym otoczeniu Stadionu Narodowego. Na specjalnie zorganizowanych warsztatach warszawiacy zgłoszą pomysły i potrzeby, a stadion odpowie, jakie koncepcje będą możliwe do realizacji. Spotkania w każdej z dzielnic przeprowadzają lokalne organizacje pozarządowe, które wygrały w zorganizowanym specjalnie konkursie. Inicjatywa zrodziła z partnerstwa publiczno-społecznego trzech podmiotów: Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, Spółki PL.2012+ (operator Stadionu Narodowego od 1.01.2013 r.) oraz Projektu Społecznego 2012 (Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego).

Więcej: www.stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/wspolny-narodowy oraz www.facebook.com/WspolnyNarodowy


Mat. org.

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

antykler napisał:

weź się
2013-09-13 13:13
64x64

Basia z Targowej napisał:

godziny kiepskie ... o tej porze to z reguły w katolickim państwie w niedzielę rodzice idą z dziećmi do kościoła. Takie spotkanie w niedziele powinno się robić po godz. 14. Wtedy wszyscy mają równe szanse wziąć w nim udział.
2013-09-13 11:32

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia