Kobiecy mural na Grochowie

19.10.2013
Takiego muralu jeszcze nie było. Po raz pierwszy w Warszawie bohaterkami ściennego muralu zostało pięć związanych z Grochowem kobiet. Jeszcze pachnące farbami dzieło sztuki można oglądać na ścianie klubokawiarni Kicia Kocia przy Garibaldiego 5a w pobliżu Ronda Wiatraczna.

Kobiecy mural na Garibaldiego 5a
Była sobie... na Grochowie

Inicjatorem powstania muralu była Anna Góral - prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych - organizacji zajmującej się działaniami na rzecz innych kobiet w obszarze szeroko pojętego rozwoju.

Mural przedstawia wizerunki sławnych grochowianek: muzy Mirona Białoszewskiego Haliny Oberlaender (Kicia Kocia), projektantki Teresy Kruszewskiej, pisarki Poli Gojawiczyńskiej, kibucniczki Fridy Wołkowyskiej oraz Aliny Przewłockiej, właścicielki słynnej cukierenki z rurkami z bitą śmietaną przy rondzie Wiatraczna.

Mural został namalowany zaledwie w ciągu jednego weekendu 12-13 października przez uczestników odbywających się w tym czasie warsztatów: fanizowego, szablonowego i muralowego. Do jego powstania przyczyniło się wiele osób, m.in. firma EMAG - która wyraziła zgodę na ozdobienie ściany ich budynku czy cały zespół klubokawiarni Kicia Kocia. Grant na zakup farby, kartonu i innych materiałów uzyskano dzięki wsparciu Centrum Paca.


TJ


Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Galeria


Kobiecy mural na Pradze PołudnieKobiecy mural na Pradze PołudnieKobiecy mural na Pradze Południe

Wasze komentarze

64x64

shugoysha napisał:

Kiepskie. Wygląda jak ściana przypadkiem psiknięta przez wandali. Mural to kompletne, skończone dzieło sztuki, a to... Ktoś ma chyba manię wielkości. Drogie Panie, łapcie się za puszki i stwórzcie coś, co będzie przykuwać wzrok dlatego, że jest po prostu dobre, a nie dlatego, że zostało zrobione przez kobiety. Czułabym się niezręcznie, gdyby moją pracę oceniano nie według kryteriów merytorzycznych, a nie płcowych.
2013-10-28 22:02
64x64

PSM Michałów napisał:

Super, gratulujemy inicjatywy :)
2013-10-19 21:46

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia