Grudniowa ekspansja Biedronki na Pradze Południe

28.12.2013
Zaledwie w ciągu jednego miesiąca na terenie Pragi Południe zostały otwarte trzy nowe sklepy Biedronka. Nowe placówki to realizowana od kilku lat ekspansja marek grupy Jeronimo Martins, gdzie do 2015 roku na terenie całego kraju ma działać już 3 tysiące sklepów z uśmiechniętym owadem.

Dęblińska 4 - Biedronka
Saska Kępa, Gocławek, Grochów

Jak już pisaliśmy, na początku grudnia br. został otwarty nowy sklep Biedronka przy ulicy Saskiej 12. Tuż przed świętami, 21 grudnia br. w przyziemiu ukończonej już inwestycji "Osiedla Rodziewiczówny" przy ulicy Dęblińskiej 4 na skraju osiedla Ostrobramska zadebiutował kolejny sklep tej marki. W tym przypadku ekspansja jest szczególnie widoczna, gdyż najbliższa Biedronka przy Witolińskiej jest praktycznie w zasięgu wzroku.

W poniedziałek 30 grudnia w Al. Waszyngtona 96 zostanie otwarty nowy sklep Biedronka. Tym razem sieć zdecydowała się zaadaptować pomieszczenia, w których przez lata mieścił się sklep meblowy i salon fryzjerski. Sklep w Al. Waszyngtona jako jedyny z otwartych w ostatnim czasie na Pradze Południe nie posiada parkingu.

Ekspansja będzie kontynuowana

"Ekspansja obecnych formatów będzie kontynuowana, ale będziemy również rozwijać nowe, aby zwiększać penetrację rynkową. Planowane jest dwojakie podejście: mniejszy format sklepu w miastach oraz obiekty franczyzowe na obszarach wiejskich. Rynek wciąż jest rozdrobniony z wieloma niezależnymi sklepami franczyzowymi bez wystarczającej skali działania" - czytamy w komunikacie Jeronimo Martins.


W 2013 nakłady inwestycyjne Jeronimo Martins - właściciela sieci Biedronka - w Polsce sięgną około 2,1 mld zł, w latach 2014-2016 powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie.

TJ


Więcej na ten temat


Firmy


Wasze komentarze

64x64

Sławomir 2786 napisał:

Powoli na Warszawę wkracza sieć sklepów Netto :)Jest już w Wawrze i nie długo będzie na Białołęce
2013-12-28 23:23
64x64

102 napisał:

Zabijanie rodzimych lokalnych przedsiębiorców powolne ale skuteczne teraz ceny niskie ludzie się cieszą... Kiedy wykończą już większość i przejmą rynek korporacje podniosą ceny i będą dyktować swoje warunki a ludzie płakać i płacić, taka przyszłość nam się maluje :( Niestety korporacje rządzą światem a ludzie się na to godzą nie ma już w Polsce prawie nic co polskie wszystko wykupione przez obcy kapitał i sprzedane za bezcen. Niektóre kraje mające w rządach ludzi zdających sobie sprawę z kierunku w jakim zmierza świat zatrzymują rodzime marki po to żeby zachować niezależność w Polsce niestety jesteśmy skazani na krótkowzroczność rządzących którzy powoli sprzedają nasz kraj i robią z nas niewolników obcego kapitału... ot taka refleksja
2013-12-28 14:04

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia