Uwaga! Ciemne przejście dla pieszych

22.01.2014
Dostaliśmy od naszego czytelnika wiadomość, która dotyczyła złego oznakowania przejścia dla pieszych na ulicy Ireny Kosmowskiej. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. W przypadku tego konkretnego przejścia widoczność pieszych znajdujących się na przejściu jest praktycznie żadna! Naszym zdaniem wymaga to natychmiastowej interwencji odpowiednich służb.

Uica Ireny Kosmowskiej po zmroku


Prośba o interwencję

"Jeśli mogę zasugerować temat godny interwencji, to zdecydowanie będzie to przejście dla pieszych znajdujące się tuż przed przejazdem kolejowym na ulicy Ireny Kosmowskiej. Już po zmroku, gdy z naprzeciwka nadjeżdżają samochody kierowca oślepiony światłami kompletnie nic nie widzi. Nie ma szans dojrzeć pieszego. Chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Ja sam nie raz w ostatnim momencie z małej prędkości wyhamowałem, bo dojrzenie pieszego wchodzącego na przejście jest praktycznie niemożliwe. Moim zdaniem to przejście dla pieszych powinno być zdecydowanie bardziej oznakowane" - pisze w liście do naszej redakcji pan Sebastian.

Zmiany konieczne!

Potrzeba lepszego oświetlenia przejść dla pieszych wydaje się oczywista. Aby znaleźć uzasadnienie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest przechodzić przez ciemne przejście, czy też na jasno oświetlonych pasach. Pomimo wielu udoskonaleń, statystyki śmiertelnych wypadków wciąż są zatrważające. Zdaniem policji, najczęściej do potrąceń dochodziło z winy kierowców. Ale policja zwraca uwagę też na przewinienia pieszych. Najczęściej do tragicznych zdarzeń dochodzi wcześnie rano albo po zmroku, kiedy to pieszy wyłaniający się z mroku w ciemnym stroju jest dla kierowcy zupełnie niewidoczny.

Czekając na poprawę...

Do czasu poprawy bezpieczeństwa, czyli lepszego oznakowania i doświetlenia przejścia, radzimy obu stronom, czyli zarówno pieszym, jak i kierującym, aby nie egzekwowali do końca swoich praw na drodze, pamiętali o zasadzie dobrej widoczności /szczególnie po zmierzchu/ i złotej zasadzie ograniczonego zaufania.


TJ

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia