Śmieci w kanałku. Szybka reakcja urzędu

15.02.2014
Śmieci, które jeszcze w środę zalegały w kanałku Gocławskim zostały w wyniku podjętej interwencji sprzątnięte. Cieszy szybka reakcja urzędu i pozostaje mieć nadzieję, że miejsce to będzie cyklicznie sprzątane.

Smieci na kanału zostały usunięte

Zanieczyszczony kanałek

Zdjęcie, które opublikowaliśmy na naszym facebooku spotkało się żywą reakcją internautów. "Na moje oko jest tam roboty na godzinę dla 3 ludzi + grabie i taczki. Ewentualnie klasa gimnazjum w ramach wychowania obywatelskiego. Wyszło by to taniej i szybciej niż pisanie interwencji..." - pisał Józef Adamowicz.

Okazuje się, że interwencja była szybsza niż się spodziewaliśmy, gdyż w pismo do urzędu w sprawie zanieczyszczeń w kanałku z prośbą o podjęcie pilnych działań skierował niemal natychmiast radny z Gocławia - Dariusz Lasocki.

Pilna interwencja

Już po dwóch dniach miejsce zostało sprzątnięte, po czym radny otrzymał od Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Praga Południe - Elżbiety Kiedrowicz-Gwadera następującą odpowiedź: "W dniu dzisiejszym kanał Gocławski został interwencyjnie posprzątany na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska. Nadmienię, że kanałami zlokalizowanymi na obszarze Dzielnicy zarządza Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. W obowiązkach zarządcy pozostają obowiązki związane z utrzymaniem kanałów, również z utrzymaniem porządkowym. Mając jednak na uwadze, że zaśmiecenie kanałów rzutuje na wizerunek Dzielnicy, są one cyklicznie sprzątane przez służby porządkowe zatrudnione przez Dzielnicę."
 
To jeszcze nie koniec

Cieszy fakt uprzątnięcia zanieczyszczeń z kanałku. Jednak wciąż teren wokół jeziorka Gocławskiego jest w wielu miejscach mocno zaśmiecony. Kilka takich lokalizacji przedstawiamy na zdjęciach.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Śmieci przy jeziorku GocławskimŚmieci przy jeziorku Gocławskim

Wasze komentarze

64x64

magda napisał:

byłam tam dziś na spacerze i faktycznie teren jest mocno zaśmiecony. wystarczyłoby, żeby ktoś raz z miesiącu tam posprzątał
2014-02-15 18:44

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia