Generał Sosabowski patronem parku na Grochowie?

25.02.2014
Południowopraska Wspólnota Samorządowa na wniosek środowisk patriotycznych proponuje, by park Znicza na Grochowie nosił imię generała Stanisława Sosabowskiego. Inicjatywa od kilku dni ma już charakter oficjalny.

Park Znicza na Grochowie zmieni nazwę?Park im. gen. Stanisława Sosabowskiego?

O poparcie inicjatywy członkowie WWS zwrócili się do mieszkańców podczas uroczystości 183. rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską. Przypomniano jednocześnie, iż w tym roku przypadają dwie duże rocznice z życia generała Stanisława Sosabowskiego. Są nimi 75. rocznica obrony Grochowa we wrześniu 1939 roku i 70. rocznica bitwy o Arnhem.

"Jako emerytowi postać generała bardzo dobrze znana ale czy nie ma jakieś inicjatywy na nazwę bardziej dziecięcą, młodzieżową? Nie wchodźmy w to... jest przesyt. Co ten park dziecięcy ma z tym wspólnego? Sugeruję inne nazwy: "Bolka i Lolka" czy "Koziołka Matołka" - taka jest moja propozycja" - mówił starszy mężczyzna, którzy przyjechał do parku Znicza z Saskiej Kępy aby spędzić czas z wnuczką.

Obecnie bohaterski obrońca Grochowa jest patronem ulicy na Gocławiu oraz tablicą pamiątkową zawieszoną 26 września 2009 roku na ścianie Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2.


TJ

Więcej na ten temat

Sonda

Czy popierasz inicjatywę zmiany nazwy parku Znicza?Wasze komentarze

64x64

miko napisał:

Proponuję nazwę: im. Kolejnego Bardzo Ważnego i Zasłużonego Patrioty, Który Był Wyklęty, Niezłomny i Zwalczył Komunę. Dawniej były takie faszystowsko-komunistyczno-żydowsko-ekologiczne nazwy jak Kwiatowa, Park Praski, czy Kolejowa. Teraz wszystko musi mieć patrona. Musi to być katolik (najlepiej ksiądz) i jednocześnie żołnierz.
2014-03-04 16:46
64x64

Kasia napisał:

Komu przeszkadza nazwa? Nie macie na co wydać naszych pieniążków? Zajmijcie się ważniejszymi zmianami jak dziurawe ulice.
2014-02-26 10:20
64x64

Mieszkanka z okolicy napisał:

Popieram Pana z Saskiej Kępy, po co ta wydumana nazwa Sosabowskiego jak już jest ulica jego imienia.Wspólnocie Samorządowej wyraźnie brakuje inwencji twórczej !!!!!! Lepsza będzie "lżejsza" nazwa, np. jakiejś postaci z bajki !!!
2014-02-25 15:36
64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Grochów Wielki - Górki Grochowskie. Inicjatywa bardzo dobra. Generał Sosabowski to naprawdę ważny grochowski bohater. Tablica i ulica tego nie załatwiają. Wypowiedź emeryta z Bolkiem i Lolkiem w tle, sprowadzająca park do roli dziecięcego skweru to kontynuacja jego dekompozycji wbrew walkom mieszkańców o niego. Bardzo smutna rzecz. Generał Sosabowski zasługuje także na pomnik. W parku znajduje się tablica poświęcona mieszkańcom kolonii Górki Grochowskie ustawiona przez projektantów, których dzieło zniszczono.
2014-02-25 09:42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia