Odważne rodziny poszukiwane od zaraz!

27.03.2014
Czy mieszkańcy Pragi chcą gościć w swoich domach dzieci z Armenii, Burundi, Gruzji? Jak najbardziej! O tym można było się przekonać podczas premiery filmu, która rozpoczęła rekrutację rodzin do projektu Brave Kids. Poszukiwania domów otwartych na młodych przedstawicieli różnych kultur i narodowości trwają!

Program edukacyjny Brave Kids


We wtorek w Centrum Społecznym Paca spotkali się mieszkańcy Warszawy, którzy chcą być częścią wyjątkowego przedsięwzięcia jakim jest Brave Kids. Spotkanie rozpoczęła premiera filmu "Brave Kids – Dzieci Świata”, przedstawiającego idee projektu. Dokument bawił i jednocześnie wzruszał, tak jak sam projekt, który wzbudza ogrom emocji. - Ten film pokazuje czym jest Brave Kids. To adrenalina, początkowe obawy. Czy uda nam się porozumieć? Czy dzieci będą u nas szczęśliwe? Później to wszystko przemienia się w eksplozję radości i energii. Każdy, kto chce w tym roku ugościć dzieciaki mógł zobaczyć, że to doświadczenie zmienia całe życie. Wierzę, że jest to najlepszy projekt na świecie i także w tym roku pokażemy siłę odważnych dzieci świata – mówi Justyna Warecka, koordynator Brave Kids w Warszawie.

Po pokazie filmu rodziny, które gościły dzieci w czasie poprzedniej edycji dzieliły się swoimi doświadczeniami. Jednocześnie można było dowiedzieć się, jak zgłosić się do projektu. Co czeka osoby, które chcą współtworzyć Brave Kids w tym roku? - Przede wszystkim poszerzanie horyzontów swoich jak i swoich dzieci oraz dużo zabawy – mówi Aleksandra Ośko goszcząca w ubiegłym roku dziewczynki z Gruzji. - Jestem doskonałym przykładem tego, że historia Brave Kids nie kończy się, gdy dzieci wyjadą z Polski - mówi Aleksandra Ośko. - Dalej żyję tym projektem. Mam nadzieję, że również w tym roku warszawskie, praskie rodziny zaangażują się w przedsięwzięcie. Mamy pierwszych chętnych, jednak wciąż szukamy domów otwartych na tę wspaniałą przygodę – dodaje Aleksandra Ośko, która w tym roku została koordynatorem rodzin goszczących we Warszawie.

Zgłoszenia do projektu cały czas trwają. Jeśli Ty też chcesz dołączyć do rodzin goszczących, zgłoś się już dziś! Wystarczy wysłać wiadomość na adres osko.aleksandra@gmail.com.

Więcej informacji: www.bravekids.eu


BK/TJ

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia